Lietuvoje įvedamas vasaros laikas | Diena.lt

LIETUVOJE ĮVEDAMAS VASAROS LAIKAS

  • 7

Sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas, laikrodžiai valanda į priekį bus persukami 3 valandą nakties.

Vasaros laikas galios septynis mėnesius – iki spalio pabaigos.

Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.

Laikas Lietuvoje, kaip ir visose ES valstybėse narėse, vykdant ES direktyvą dėl vasaros keičiamas dukart per metus. Direktyvos galiojimas yra neribotas. Briuselis kas penkerius metus skelbia komunikatą, kuriame nurodomas tikslus vasaros laiko įvedimo ir atšaukimo grafikas.

Lietuva svarsto galimybes kreiptis į Briuselį dėl svarstymų keisti direktyvą ir laukia kitų valstybių palaikymo.

Pasak vyriausybės vicekanclerio Deivido Matulionio, Užsienio reikalų ministerija atliko kitų valstybių apklausą, penkios šalys palaiko Lietuvos argumentus ir iš esmės pritartų sprendimui prašyti Europos Komisijos inicijuoti direktyvos peržiūrą. D. Matulionis sako, kad Suomija taip pat yra inicijavusi diskusijas dėl panašaus kreipimosi bei kviečia prisijungti ES valstybes.

„Mintis būtų ir toliau įvairiais būdais siekti, kad Europos Komisija inicijuotų svarstymus dėl tos direktyvos peržiūros“, – BNS sakė D. Matulionis.

Anot jo, klausimą bus siekiama kelti Europos Tarybos lygmeniu.

Europos Komisija laikosi pozicijos, kad vasaros ir žiemos laiką reikia derinti Europos Sąjungos lygiu, o dabartinės taisyklės leidžia sutaupyti energijos.

Geografiškai penktadalis Lietuvos (vakarinė dalis) patenka į pirmąją laiko juostą, likusi šalies dalis – į antrąją laiko juostą.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

...

Žinant kad apšvietimui sunaudojama TIK 0,000...01% visos elektros energijos (o gatvėse šviesa išvis atjungiama pagal šviesumą, o ne pagal laikrodį) - koks skirtumas kelintą val. pas save įsijungsi tą savo 1kW galingumo kavinuką?.. tai KUR ta elektros e'ko-NO-mija?

Pilietis

Iš vienos sąjungos Lietuva pabėgo į kitos sąjungos glėbį pati savo norų pateko.Gaila,kad būdama sąjungoje nesuprato ,ką reiškia būti sąjungoje.Proto neužteko,ar vilionių neatsispyrė.

Xcfvg

Mano organizmas visada gyvena vasaros laiku.Niekaip negaliu prisitaikyti kitaip.Bet nieko,sveika anksčiau keltis ir anksčiau gulti.Pripratau ,gal kiek žiemos laikui būna per tamsu viską daryti anksčiau.Tai tiek.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS