Lietuvoje pasiektas birželio mėnesio karščio rekordas: kaitra tęsis ir toliau | Diena.lt

LIETUVOJE PASIEKTAS BIRŽELIO MĖNESIO KARŠČIO REKORDAS: KAITRA TĘSIS IR TOLIAU

Tęsiantis kaitrai, Lietuvoje pasiektas birželio mėnesio karščio rekordas, ketvirtadienį pranešė sinoptikai.

Oras trečiadienį Kaišiadoryse įkaito iki 35,7 laipsnių. Tokios karštos birželio dienos matavimų istorijoje Lietuvoje dar nėra buvę.

„Kaišiadoryse pasiektas birželio mėnesio rekordas. Vakar buvo pasiektas 35,7 laipsnių karštis. Anksčiau rekordas buvo 35,4 laipsniai, jis buvo fiksuotas 2016 metais“, – BNS ketvirtadienio rytą sakė sinoptikas Paulius Starkus.

Tęsiantis karščio bangai, ketvirtadienio popietę ir vakarą kai kuriose Lietuvos vietovėse gali praūžti smarkios liūtys su perkūnija, vietomis gali būti kruša. Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, aukščiausia oro temperatūra bus nuo 31 iki 36 laipsnių šilumos.

„Vietomis gali būti smarkios liūtys, perkūnija ir kruša. Tačiau taip pat gali būti vietų, kur visiškai nepalis“, – sakė P. Starkus.

Dėl karščio kai kurios mokyklos nutraukė arba sutrumpino pamokas. Hidrologai perspėja, kad upėse ima pavojingai sekti vanduo, o ūkininkai nerimauja, kad sausra gali sunaikinti dalį derliaus.

Žmonėms traukiant atsivėsinti prie vandens telkinių, trečiadienį Lietuvos telkiniuose nuskendo šeši žmonės, pranešė LRT radijas.

Karščio banga Lietuvoje turėtų tęstis bent iki savaitės pabaigos.

Gairės: kaitra, oras, orai, birželis
Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Anonimas

O kas cia yra tas 30.Atsieit niekada nebuvo.Cia juk vasara.Megaukimes.

Idomybė

kodėl nuotraukoje tie buchūrai tokiame karštyje su dvigubom apatinėm kelnėm???/Ar jiems šalta tokiame karštyje.??Ir dar į vandenį brenda su dvigubom kelnėm.

Biški suicidal

Lai sudegina mus saulelė šviesioji
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS