Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų vadu tapo pulkininkas M. Mažonas | Diena.lt

LIETUVOS KARIUOMENĖS SPECIALIŲJŲ OPERACIJŲ PAJĖGŲ VADU TAPO PULKININKAS M. MAŽONAS

Vilniuje penktadienį vykusios Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų vadų pasikeitimo ceremonijos metu iš ketverius metus Specialiųjų operacijų pajėgoms vadovavusio brigados generolo Modesto Petrausko pajėgų kovinę vėliavą perėmė naujasis vadas pulkininkas Mindaugas Mažonas.

Renginyje dalyvavo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, vienas iš specialiųjų pajėgų kūrėjų - Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis, NATO specialiųjų operacijų vadavietės vadas viceadmirolas Colinas Kilrainas, kariuomenės pajėgų ir dalinių vadai, kariai.

Brigados generolas M. Petrauskas tarnybą tęs Lietuvos karinio atstovo prie NATO ir Europos Sąjungos pareigose Briuselyje.

Ceremonijos metu buvęs pajėgų vadas apdovanotas Valstybės saugumo departamento medaliu „Už nuopelnus žvalgybai“ ir Latvijos kariuomenės vado medaliu „Už nuopelnus“.

M. Mažonas 1999 m. baigė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją ir tais pačiais metais sėkmingai praėjo atranką į Lietuvos kariuomenės Ypatingosios paskirties tarnybą. Vėliau ėjo šios tarnybos vado ir pajėgų štabo viršininko pareigas, studijavo Baltijos gynybos koledže Estijoje ir JAV armijos vadovybės ir generalinio štabo koledže.

Per 2002-2015 metų laikotarpį pulkininkas M. Mažonas dalyvavo penkiose tarptautinėse misijose Afganistane, iš kurių tris kartus vadovavo Specialiųjų operacijų eskadronams „Aitvaras“. Pulkininkui, be kitų medalių ir įvertinimų už nepriekaištingą tarnybą, už pasižymėjimą tarptautinių operacijų metu buvo įteikti ir valstybiniai apdovanojimai: Vyčio Kryžiaus ordino medalis ir Vyčio Kryžiaus ordino Riterio bei Karininko kryžiai.

Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgos pradėjo formuotis 1995 m. Tai buvo nedidelis karinis vienetas, kuris vėliau tapo atskira Lietuvos kariuomenės dalimi. Oficialiai Specialiųjų operacijų pajėgos įsteigtos 2004 m., kai atskiriems specialiųjų operacijų vienetams pradėjo vadovauti bendras štabas ir buvo įkurtas Specialiųjų operacijų junginys.

Šiuo metu pajėgas sudaro Ypatingosios paskirties tarnyba, Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas, Kovinių narų tarnybą ir Mokymo ir kovinės paramos centras, Pagrindinės šių pajėgų užduotys yra specialioji žvalgyba, tiesioginiai veiksmai ir kovinė parama.

 

GALERIJA

  • Jonas Vytautas Žukas ir Mindaugas Mažonas
  • Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų vadu tapo pulkininkas M. Mažonas
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

kryziu daug ...

naudos kaip is Ozio -pieno...

Rapolas

Vycio Kryziais apsikabineje... Uz kokius cia nuopelnus?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS