LRT kurs korespondentų punktą Briuselyje, skirs daugiau dėmesio kultūrai | Diena.lt

LRT KURS KORESPONDENTŲ PUNKTĄ BRIUSELYJE, SKIRS DAUGIAU DĖMESIO KULTŪRAI

  • 1

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos kitąmet kurs korespondentų punktą Briuselyje, skirs daugiau dėmesio kultūros turiniui, bendradarbiaus su lietuviškų serialų kūrėjais, rašoma penktadienį išplatintame pranešime.

LRT biudžetą 2021 metais sudarys 53,8 mln. eurų. Didžioji jo dalis skiriama turiniui kurti – apie 63,7 proc., personalui išlaikyti – 29,6 proc., administracinėms išlaidoms – 4,7 proc., rinkodarai – 2 procentai.

„Planuodami LRT biudžetą siekėme išpildyti visuomenės lūkestį gauti kokybišką turinį, atliepti įvairių visuomenės grupių poreikius, toliau užtikrinti patikimą ir išsamų informavimą, būti technologiškai modernūs“, – pranešime cituojama LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

„Kitąmet praplėsime korespondentų darbo geografiją ir įkursime punktą Briuselyje, kad savo auditorijai galėtume užtikrinti dar išsamesnį informavimą svarbiomis Europos ir kitomis temomis, akcentuosime turinį jaunai auditorijai, tobulinsime LRT turinio pasiekiamumą įvairiose platformose, investuosime į sporto transliacijas ir daug kitų dalykų“, –  sako ji.

Kitąmet praplėsime korespondentų darbo geografiją ir įkursime punktą Briuselyje.

LRT pranešė susitarę su HBO ir „Warner Bros. TV“, todėl kitąmet nacionalinis transliuotojas rodys Lietuvoje filmuotą serialą „Černobylis“.

Kaip praneša LRT, nuo kitų metų įsigalioja naujas įstatymas, kuriame numatyta, jog Nacionaliniam transliuotojui iš valstybės biudžeto skiriamų lėšų dydį kasmet sudaro užpraeitų metų faktiškai gautų 1 procento valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų pajamų iš gyventojų pajamų mokesčio ir 1,3 procento iš akcizo pajamų.

Prieš tai skiriamų lėšų dydį sudarė 1,5 proc. biudžeto pajamų iš gyventojų pajamų mokesčio ir 1,3 proc. iš akcizo pajamų.

Lapkričio pradžioje Konstitucinis Teismas nusprendė, kad LRT finansavimo tvarka neprieštarauja Konstitucijai.

Anot Konstitucinio Teismo, LRT biudžeto automatinis apskaičiavimas pagal surenkamas pajamas iš gyventojų pajamų mokesčių ir akcizų užtikrina, kad nacionalinis visuomeninis transliuotojas nepatirtų politinio spaudimo dėl jo veiklos.

Šią bylą Konstitucinis Teismas nagrinėjo Vyriausybės prašymu. Ji teigė, kad LRT ir kitų programų bei fondų finansavimo tvarka riboja konstitucinius Vyriausybės ir Seimo įgaliojimus planuoti ir tvirtinti valstybės biudžetą.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

tai

liberpedo /kulturine/ propoganda;;;

SUSIJUSIOS NAUJIENOS