LRT taryba iki kito posėdžio atidėjo sprendimą dėl generalinio direktoriaus konkurso | Diena.lt

LRT TARYBA IKI KITO POSĖDŽIO ATIDĖJO SPRENDIMĄ DĖL GENERALINIO DIREKTORIAUS KONKURSO

  • 5

LRT taryba penktadienį iki kito posėdžio atidėjo sprendimą dėl nacionalinio transliuotojo generalinio direktoriaus konkurso.

Jis numatytas po kiek daugiau nei dviejų savaičių – balandžio 18-ąją.

„Iki tol mums svarbu rasti sprendimus ir pakoreguoti Viešo konkurso eiti LRT generalinio direktoriaus pareigas aprašą taip, kad šis viešas konkursas užtikrintų kuo didesnį viešumą ir skaidrumą“, – nurodoma LRT tarybos pirmininko Eugenijaus Valatkos komentare.

Taryba taip pat pavedė generalinės direktorės pavaduotojui Gyčiui Oganauskui, kurio įgaliojimai baigiasi balandžio 4 dieną, laikinai eiti generalinės direktorės pavaduotojo pareigas, kol bus paskirtas naujas generalinis direktorius.

„Šis sprendimas yra svarbus organizacijai, nes mums, kaip Tarybai, yra svarbu, kad organizacijos viduje būtų kuo mažiau juntamas pereinamasis laikotarpis: būtų užtikrinta sklandi organizacijos veikla, kad ir toliau taip pat intensyviai vyktų darbai vadovaujantis nauja LRT veiklos strategija“, – sakė E. Valatka.

Kovo pabaigoje LRT tarybai nepavyko išrinkti naujojo nacionalinio transliuotojo vadovo, nes į antrąjį etapą patekę kandidatai – dabartinė vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir komunikacijos strategas Aistis Zabarauskas – surinko po šešis tarybos narių balsus.

Tam, kad kandidatas į LRT vadovus būtų išrinktas, jam reikėjo surinkti mažiausiai septynis iš 12 tarybos narių balsų.

LRT generalinio direktoriaus kadencija trunka penkerius metus. M. Garbačiauskaitė-Budrienė darbą pareigose pradėjo 2018-ųjų balandžio 4-ąją, ji pareigas eis laikinai, kol nebus paskirtas nuolatinis vadovas.

LRT taryba yra sudaryta iš žinomų visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų. Po keturis tarybos narius skirtingu metu skiria prezidentas ir Seimas, po vieną narį deleguoja Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos vyskupų konferencija.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

knbrs

Neduok dieve, garbačiauskaitę vėl išrinktų. Delfi nepritapo, tai atėjo į lrt, kur daugybė tv laidų buvo pakeistos ar panaikintos. Nekompetentinga, bet vadovaut nori. Nu tiesiog... xD

Kokie

Šlykštus parsidavėliai kolaborantai koncervu

tai

Korupcijos, vagysčių ir nepotizmo lizdas - šlykščiau nei "KOmsomolskaja pravda" 1983 metais :) TFŪŪŪ
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS