Ministerija: dvi savaites mokiniai dirbti neturi, nes paskelbtos atostogos | Diena.lt

MINISTERIJA: DVI SAVAITES MOKINIAI DIRBTI NETURI, NES PASKELBTOS ATOSTOGOS

Mokyklų administracijoms kilus neaiškumų, kaip uždarius mokyklas organizuoti ugdymą, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pabrėžia paskelbusi atostogas, todėl ugdymas artimiausias dvi savaites nevyks.

„Dėl koronaviruso plitimo grėsmės švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu mokinių pavasario atostogos yra 1 savaite pailgintos ir perkeltos iš balandžio vidurio į kovo 16-27 dieną. Per atostogas mokiniai atostogauja, o mokyklos dirba mokinių atostogų režimu: rekomenduojama, kad mokytojai atliktų įstaigos nustatytus darbus nuotoliniu būdu“, – komentare BNS nurodė ministerija.

Ministerijos atstovai pabrėžia, kad mokytojai mokinių atostogų metų dirba, kaip ir paprastai per pavasario ar rudens atostogas, suderinę savo darbo režimą su mokyklos vadovybe.

Pasak ŠMSM, šiuo metu sprendžiama dėl formų, kuriomis mokiniai galėtų tęsti mokymąsi, jei per 2 savaites grėsmė dėl koronaviruso išplitimo nesumažės.

„Viena iš galimybių – mokymasis nuotoliniu būdu, tam dabar yra rengiamasi“, – tvirtina ministerija.

Vyriausybė dėl koronaviruso grėsmės nuo pirmadienio nurodė privalomai uždaryti visas švietimo įstaigas, joms rekomenduota nedirbti jau nuo penktadienio. Darbdaviams rekomenduojama leisti darbuotojams, turintiems vaikų, leisti dirbti nuotoliniu būdu, o jei tokios galimybės nėra, turėtų būti išduodami nedarbingumo pažymėjimai. Tai bus galima daryti ir atgaline data. 

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Edita

Mokymasis nuotoliniu budu tikrai nebus geras nevisi vaikai supras uzduotis o mokytojai nepakonsultuos visu.O kaip pažymius gauti?Čia bus daug problemu.

Gal iš to bus ir naudos

Gal sugebės organizuoti nuotolinį mokymą, o vėliau šią patirtį panaudos kaimuose, kur mažai mokinių, ir nereiks jei ne mokyklų, tai bent klasių uždarinėti?

absurdas

Kas per bukagalviai dirba svietimo ministerijoj ??? Monkeviciau atsipeikek,nes nezinai savo kaip ministro pareigu.Mokiniai gali laisvai mokytis nuotoliniu budu,o ne siaip atostogauti.Dvyliktokams egzaminai,gal pamirsote ???? Dieve dieve,skubotai priima sprendimus,kaip visada ne mokiniu naudai,po to prates mokymus per karscius vasaros metu.Jei tokie buki dirba svietime,tai bent imkite pavyzdy is kitu saliu,kurie uzdare mokyklas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS