Ministerija siūlo variantus, kaip išleisti užterštą vandenį iš gaisravietės Alytuje | Diena.lt

MINISTERIJA SIŪLO VARIANTUS, KAIP IŠLEISTI UŽTERŠTĄ VANDENĮ IŠ GAISRAVIETĖS ALYTUJE

  • 3

Aplinkos ministerija Alytaus savivaldybei siūlo du variantus, kaip išleisti užterštą vandenį iš rūsių, esančių po degusia padangų perdirbimo gamykla „Ekologistika“.

„Pasak aplinkos viceministrės Justinos Grigaravičienės, siūlomos galimybės užterštą vandenį labai mažais kiekiais, kurie nepakenktų biologinio valymo sistemai, leisti į miesto nuotekų sistemą ir valyti kartu su nuotekomis arba jį perpumpuoti į nenaudojamą saugyklą ir išvalius reagentais po to palaipsniui perduoti į biologinio valymo pradžią“, – rašoma ministerijos pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad šie sprendimai siūlomi atsižvelgus į užterštojo vandens laboratorinių tyrimų rezultatus.

„Jie leidžia manyti, kad vandens išleidimas po 50-100 kubinių metrų per dieną – apie 1 proc. bendro nuotekų srauto – nepadarytų neigiamo poveikio nuotekų valymo įrenginių biologinio valymo procesui“, – teigia ministerija.

Anot jos, šiuo metu pastato rūsiuose esantis po gaisro gesinimo likęs vanduo į gilesnius sluoksnius nesklinda.

„Gaisravietės teritorijos geologinės sąlygos, 2000-2004 metais vykdyto požeminio monitoringo duomenimis, nėra palankios teršalams sklisti į gilesnius sluoksnius. Šioje teritorijoje vyrauja vandeniui nelaidžios nuogulos. Artimiausių požeminio vandens vandenviečių –Vidzgirių, Strielčių – ištekliams grėsmės nėra“, – rašoma pranešime.

Jame teigiama, kad Aplinkos ministerijos specialistai dalyvaus šio užteršto vandens tvarkymo procese, atliks reikiamus matavimus ir tyrimus, teiks kitą pagalbą.

Pasak ministerijos, įmonės „Dzūkijos vandenys“ patirtos išlaidos galės būti kompensuojamas Vyriausybės nustatyta tvarka.

Kaip penktadienį BNS teigė Alytaus savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, administracijos direktorius Rolandas Juonys, ministerijos atstovai anksčiau siūlė vandenį išvalyti „Dzūkijos vandenų“ valymo įrenginiais.

„Jie siūlė tą vandenį išvalyti mūsų valymo įrenginiais, bet mes pasakėme, kad taip negalima daryti, nes jie yra biologiniai, o ne cheminiai“, – teigė jis.

„Mes pasakėme, kad šito nedarysim. Nesiruošiam sukelti ekologinės katastrofos“, – pridūrė administracijos vadovas.

Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje „Ekologistikoje“ kilo spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.

Alytaus mieste ir rajone vis dar paskelbtos ekstremalios situacijos.

GALERIJA

  • Ministerija siūlo variantus, kaip išleisti užterštą vandenį iš gaisravietės Alytuje
Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Anonimas

o kodel vvalstybes lesomis , o ne saviniko?

Siulau

Vežkit i Klaipeda išgersim. Prisidesim prie likvidavimo. Hašaru

Pasak specialistų

tokiu būdu ne tik teršalai liks neišvalyti, bet ir bus nužudytos bakterijos, pritaikytas tik tam tikros rūšies teršalams, o ne bet kokiems!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS