Ministrė: mokyklose mokosi per 7 tūkst. ukrainiečių vaikų, užimta penktadalis vietų | Diena.lt

MINISTRĖ: MOKYKLOSE MOKOSI PER 7 TŪKST. UKRAINIEČIŲ VAIKŲ, UŽIMTA PENKTADALIS VIETŲ

Lietuvos mokyklose mokosi per 7 tūkst. ukrainiečių moksleivių, užimta apie penktadalis nuo karo pabėgusiems Ukrainos vaikams turimų vietų, informuoja švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Pasak jos, pradėjus trūkti vietų mokyklose ir darželiuose kai kuriuose miestuose jau ribojamas karo pabėgėlių iš Ukrainos apgyvendinimas: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Druskininkuose, Palangoje, Visagine.

„Šiuo metu mes turime 19 tūkst. 761 nepilnametį, praktiškai tai sudaro šiek tiek daugiau kaip 40 proc. visų atvykusių į Lietuvą asmenų iš Ukrainos. Bendrojo ugdymo mokyklose mokosi 7 tūkst. 367 ukrainiečių vaikai, užimta maždaug 20 proc. savivaldybių deklaruotų vietų mokyklose“, – per Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį trečiadienį pranešė ministrė.

Bendrojo ugdymo mokyklose mokosi 7 tūkst. 367 ukrainiečių vaikai, užimta maždaug 20 proc. savivaldybių deklaruotų vietų mokyklose.

Jos pateiktais duomenimis, taip pat šalyje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas lanko 2 tūkst. 270 vaikai, tai sudaro per 50 proc. savivaldybių deklaruotų laisvų vietų ukrainiečių vaikams.

„Kai kuriose savivaldybėse jau ribojamas apgyvendinimas, ir viena iš priežasčių – ugdymo įstaigų užimtumas. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų, Druskininkų, Palangos, Visagino savivaldybėse jau ribojamas apgyvendinimas dėl ugdymo įstaigų trūkumo, apgyvendinimą koordinuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija“, – sakė J. Šiugždinienė.

Jos pateiktais duomenimis, šiuo metu aukštosiose mokyklose studijuoja 275 studentai iš Ukrainos, 124 studentai – dalinėse studijose.

Abiturientams planuojama iš dalies finansuoti 700 studijų vietų

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė teigia, kad šiuo metu vienas iš aktualiausių uždavinių – apsisprendimas dėl ukrainiečių abiturientų priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarkos. Pasak ministrės, nuo rudens ministerija planuoja iš dalies finansuoti 700 ukrainiečių studentų studijas.

„Aktualiausias klausimas, kurį mes dar sprendžiame, tai yra Ukrainos moksleivių, baigusių mokyklą ir stojančių į pirmąjį kursą, priėmimas aukštosiose mokyklose. Planuojame šį procesą organizuoti per LAMA BPO sistemą. Esame rudenį numatę šiuo metu iš dalies finansuoti 700 Ukrainos studentų pilnas studijas“, – Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje trečiadienį sakė J. Šiugždinienė.

Ministrė teigia, kad šiuo metu reikia apsispręsti dėl ukrainiečių vaikų priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarkos.

„Šiuo metu turime apsispręsti, kaip visgi priimsime į aukštąsias mokyklas, nes vakar atėjo prašymas iš Ukrainos švietimo ministro, jog mes padėtume organizuoti testą, kuris bus taikomas stojant į Ukrainos universitetus. Tai bus toks multidisciplininis testas ukrainiečių vaikams ir mes padėsime organizuoti to testo laikymą Lietuvoje“, – informavo ji.

J. Šiugždinienė teigia, kad Lietuvos aukštosiose mokyklose pilnose studijose šiuo metu studijuoja 275 ukrainiečiai, o dalinėse studijose – 124 ukrainiečiai.

„Parengėme ir patvirtinome stipendijų studentams iš Ukrainos tvarką, jiems bus mokamos 300 eurų mėnesinės stipendijos. Šiuo metu dar stvarstome dėl liepos-rugpjūčio mėnesių, paprastai studentams šiais mėnesiais yra nemokama stipendija. Tai esame priėmę tvarką, jog iki birželio mėnesio mokame stipendijas, bet visgi svarstome, kad galbūt reikėtų išplėsti ir mokėti ukrainiečių studentams liepos ir rugpjūčio mėnesiais“, – atkreipė dėmesį ministrė.

Ji taip pat pažymėjo, kad šiuo metu Lietuvos mokyklose mokosi 7 tūkst. ukrainiečių moksleivių. Ministrės teigimu, užimta maždaug penktadalis ukrainiečių vaikams turimų vietų.

Statistikos departamento trečiadienį skelbiamais duomenimis, Lietuvoje registruota 49 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, iš jų beveik 20 tūkst. yra nepilnamečiai.

Gairės: Jurgita Šiugždinienė, mokyklos, ukrainiečių vaikai, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS