Karo prievolei pakaks savanorių? | Diena.lt

KARO PRIEVOLEI PAKAKS SAVANORIŲ?

  • 2

Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko skaičiavimais, karo prievolei atlikti turėtų pakakti savanorių, tad privalomai šaukti į tarnybą iš prievolininkų sąrašo gali ir neprireikti.

Ministro duomenimis, šiuo metu savanoriškai karo tarnybą atlikti norą pareiškė jau 2200 jaunuoliai, o karo tarnybai suplanuota pašaukti 3 tūkstančius.

„Šauktinių procesas vyksta pakankamai sėkmingai, iš 3 tūkst., kuriuos norime pakviesti, jau 2200 yra atėję savanoriais, dar turime keturis mėnesius, tad manau, kad tų 3 tūkst. tikrai galime sulaukti“, - trečiadienį Seime žurnalistams sakė J.Olekas.

Pasak jo, į privalomąją karo tarnybą bus šaukiama, jei „liks laisvų vietų nuo savanorių“, bet „dabartinė situacija rodo, kad tų vietų vis mažiau ir mažiau“. „Į savaitę ateina nuo 60 iki 100, mums trūksta apie 800, tai reikia maždaug dešimt savaičių, liepa, rugpjūtis, rugsėjo pradžia, ir turėsime. Pavyzdžiui, pirmas vykimas į Klaipėdos dragūnų batalioną jau pilnai užpildytas savanoriais“, - sakė J.Olekas.

Ministras taip pat džiaugėsi, kad savanoriais užsirašo motyvuoti jauni žmonės, 90 proc. atėjusių sveikata yra tinkama tarnybai.

Krašto apsaugos ministerijos šiemet paskelbtuose šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašuose įtraukti 36 tūkst. 825 jaunuoliai. Privalomai devynių mėnesių mokymams į kariuomenę kviečiami 19-26 metų jaunuoliai. Šiais metais tarnybai bus atrinkti 3 tūkst. asmenų, pirmenybę teikiant savanoriams.

Privalomoji karo tarnyba grąžinta šį pavasarį, reaguojant į geopolitinę situaciją - Rusijos veiksmus Ukrainoje ir išaugusį karinį aktyvumą Baltijos jūros regione.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Marsalas

Kiekvienas Lietuvos jaunuolis turi praeiti karine parengti ir buti sarasuose karo atveju. Uzteks nieko nenuvokiantiems diletantams-humanitarams daryti reformas kariuomeneje! Dar reiktu nubausti uz sauktiniu kariuomenes sunaikinima praeityje. Ir vel kuriami kazkokie menkaverciai savigynos bureliai... :D

sapnas

steponaviciaus sunus studijuos uzsienyje idomu i kokius sarasus jis itrauktas gal tegu paskelbia ir kitu valdzios veikeju sunu sarasa o tai pas oleka kaip visada viskas gerai

SUSIJUSIOS NAUJIENOS