Mokykloms bus perduoti 36 nauji mikroautobusai | Diena.lt

MOKYKLOMS BUS PERDUOTI 36 NAUJI MIKROAUTOBUSAI

  • 1

Mokykloms bus perduoti 36 nauji mikroautobusai, antradienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„Iveco Daily 50C18“ mikroautobusams įsigyti buvo skirta 1,66 mln. eurų, iš kurių – 784 tūkst. Europos Sąjungos lėšos, likusi suma – iš valstybės biudžeto.

19 vietų mikroautobusuose dėl mokinių saugumo įrengti variklio užvedimą blokuojantys alkotesteriai, dėl patogumo – sumontuotos pneumatinės važiuoklės, geresnės oro cirkuliavimo ir šildymo sistemos.

Mokykliniai autobusai yra skirti vežioti kaimuose ir miesteliuose toliau kaip trys kilometrai nuo mokyklos gyvenančius, pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas besimokančius mokinius, kurie turėjo pakeisti mokyklą dėl jos reorganizavimo, likvidavimo ar vidaus struktūros pertvarkos.

Taip pat didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių, kurie nepajėgia savarankiškai vaikščioti arba dėl turimų sutrikimų yra nesaugūs kelyje, vežiojimui bei netinkamų toliau eksploatuoti savivaldybių mokyklų autobusų pakeitimui.

Ministerija autobusais mokyklas aprūpina nuo 2000 metų. Per šį laikotarpį iš viso jau nupirkti 1232 geltonieji autobusai.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

klp

Ir visi dyzelinu varomi......

SUSIJUSIOS NAUJIENOS