Nelegalius migrantus pasieniečiai vežios olandų dovanotais mikroautobusais | Diena.lt

NELEGALIUS MIGRANTUS PASIENIEČIAI VEŽIOS OLANDŲ DOVANOTAIS MIKROAUTOBUSAIS

  • 1

Olandijos teisingumo ministerija Lietuvos pasieniečiams perdavė du mikroautobusus „VW Crafter“, kurie yra specialiai pritaikyti vežti sulaikytus asmenis.

Juos nuo šiol naudos Pabradėje esantis VSAT Užsieniečių registracijos centras nelegaliems migrantams konvojuoti.

Ketvirtadienį į VSAT centrinę įstaigą Vilniuje atvykę Olandijos teisingumo ministerijos Transporto tarnybos atstovai Lietuvos pasieniečiams perdavė du 2013 m. pagamintus specialios paskirties mikroautobusus „VW Crafter“. Olandijoje jie buvo naudoti sulaikytiems asmenims pervežti.

Puikios techninės būklės mikroautobusais bus konvojuojami į Lietuvą neteisėtai patekę, sulaikyti ir Pabradėje apgyvendinti migrantai. Tokie automobiliai bus nepakeičiami, kai VSAT pareigūnams nelegalius migrantus reikės vežti iš vieno VSAT padalinio į kitą, į teismus, juos išsiunčiant iš Lietuvos gabenti iki pasienio kontrolės punktų ir oro uostų.

„VW Crafter“ vienu metu galima vežti 7 sulaikytus asmenis. Mikroautobuse jiems yra skirti 3 atskiri uždari skyriai, du iš kurių skirti dviem asmenims gabenti, vienas - trims sulaikytiesiems. Tokiu mikroautobusu taip pat gali vykti du pasieniečiai, vienas iš kurių vairuotų „VW Crafter“. Mikroautobusuose sumontuota speciali įranga, stebėjimo ir pasikalbėjimo sistemos, specialūs langai bei durys.

Prieš atiduodami mikroautobusus Lietuvos pasieniečiams Olandijos atstovai atliko jų techninį aptarnavimą.

Šiuo metu Užsieniečių registracijos centre laikinai apgyvendinti 132 užsieniečiai. Iš jų 46 yra sulaikyti neteisėti migrantai, o 88 - prieglobsčio Lietuvoje prašytojai. Pagal pilietybes centre daugiausiai yra Tadžikistano (25), Vietnamo (23), Baltarusijos (13) ir Šri Lankos (11) piliečių.

Užsieniečių registracijos centras yra vienintelė įstaiga Lietuvoje, skirta apgyvendinti prieglobsčio prašytojus jų prašymo dėl prieglobsčio nagrinėjimo metu bei laikyti sulaikytus nelegalius migrantus ilgiau nei 48 val., siekiant išsiųsti juos iš Lietuvos.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Ona

Migrantai - šio dešimtmečio maras.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS