Nesulaukę SAM atsakymo, pareigūnai prašo premjero leidimo testuotis dėl koronaviruso | Diena.lt

NESULAUKĘ SAM ATSAKYMO, PAREIGŪNAI PRAŠO PREMJERO LEIDIMO TESTUOTIS DĖL KORONAVIRUSO

  • 4

Antradienį Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį, prašydama įvertinti realią pareigūnų riziką ir pradėti leisti tikrintis dėl koronaviruso.

Kreipimęsi, kurį pasirašė LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė, rašoma, kad šiuo metu atlikdami savo tarnybą pareigūnai susiduria su didesniu nei įprastai pavojumi – asmenimis, kurie yra arba gali būti užsikrėtę virusu COVID-19. Pareigūnams kyla didelė rizika užsikrėsti patiems, užkrėsti kolegas ir, deja, platinti virusą civiliams asmenims.

Pastebėtina, kad pastaraisiais metais tiek policijos įstaigose, tiek valstybės sienos apsaugą užtikrinančiose įstaigose buvo įgyvendinamos reformos, taigi pareigūnų skaičius yra labai sumažintas. Dėl to saviizoliacijos taisyklės gali ne šiaip apsunkinti policijos ar pasienio pareigūnų tarnybinių funkcijų vykdymą, bet ir sutrikdyti įstaigoms pavestų uždavinių įgyvendinimą.

Užsikrėtusiųjų skaičius didėja kasdien. Tai reiškia, kad daugėja pareigūnų ir užsikrėtusių asmenų kontakto atvejų. Prašome imtis visų priemonių, siekiant išvengti tokių situacijų kaip Lietuvos ligoninėse, kai visi ar beveik visi gydymo įstaigų skyriai uždaromi, o dešimtys medikų privalo būti saviizoliacijoje. Siūloma kuo skubiau spręsti visų pareigūnų testavimo klausimą ir nustatyti tvarką, leisiančią testuoti pareigūnus dėl COVID-19 viruso taip pat kaip medicinos įstaigų darbuotojus – testus tirti skubos tvarka, nustatyti periodinius profilaktinius testų tyrimus visiems pareigūnams.

Ant L. Soščekienės, kreiptis į premjerą privertė sveikatos apsaugos ministerijos abejingumas.

„Pareigūnai jau savaitę nesulaukia jokio atsakymo iš Sveikatos apsaugos ministerijos. Toks delsimas netoleruotinas. Tikimės, kad premjeras kolegialiai su atsakingais ministrais priims logišką sprendimą. Dalis ligoninių jau paralyžiuotos dėl vėlavusių sprendimų apsaugoti medikus. Ar to reikia ir policijos bei VSAT sistemoje? Tokia nežinia didina įtampą ir tikrai nepadeda pareigūnų psichologinei būsenai. Jie rizikuoja ne tik savo ir kolegų, bet ir savo šeimų sveikata. Valstybė neturėtų pamiršti tų, kurie jai prisiekia. Pareigūnai puikiai žino savo pareigą. To paties tikimės ir iš valdžios atstovų“,- akcentuoja LTPF pirmininkė.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

tulpes@lrpk.lt

Pakvieskite musu brolius ir seses RAUDONUOSIUS KINIJOS KOMUNISTUS ir tegul cia daro bizni testuoja uz pinigus

tulpes@lrpk.lt

Taigi kuo daugiau pasitikrins, tuo daugiau bus galkima identifikuoti ir greiciau uzkardyti

tulpes@lrpk.lt

Jūsų komentaras buvo įrašytas į moderavimo eilę, ir bus paskelbtas tik kai jam pritars svetainės administratoriai. Jūsų komentaras išsaugotas po to kai jį peržiūrės svetainės administratoriai ir patvirtins jis bus paskelbtas. Jus mane uz-p-i-s-a-te su situo uzrasu
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS