Oficialiai įregistruotas Medijų rėmimo fondas, ieškoma vadovo | Diena.lt

OFICIALIAI ĮREGISTRUOTAS MEDIJŲ RĖMIMO FONDAS, IEŠKOMA VADOVO

  • 0

Oficialiai įregistravus Medijų rėmimo fondą, ieškoma įstaigos vadovo, antradienį informavo Kultūros ministerija.

Fondas rugsėjo 13 dieną įregistruotas Juridinių asmenų registre, jį rugpjūčio pabaigoje įsteigė valstybė, atstovaujama Kultūros ministerijos, Visuomenės informavimo etikos asociacija ir Kultūros periodinių leidinių asociacija.

Jie lygiomis dalimis dalyvaus fondo valdyme ir spręs visuotiniam dalininkų susirinkimui priskirtus fondo veiklos ir strateginio valdymo klausimus. Dalininkų susirinkimas taip pat spręs dėl fondo direktoriaus atrankos, skirs jį į pareigas ir iš jų atleis.

„Vakar įvykusiame pirmajame fondo visuotiniame dalininkų susirinkime nuspręsta patvirtinti fondo direktoriaus viešojo konkurso nuostatus ir paskelbti konkursą į fondo direktoriaus pareigas“, – teigiama ministerijos pranešime.

Pasak jos, pretendentų dokumentai bus priimami 15 darbo dienų nuo konkurso paskelbimo, tai yra iki spalio 10 dienos.

Fondas kuriamas norint pertvarkyti paramos žiniasklaidai modelį. Jis nuo kitų metų pakeis Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą ir konkurso būdu pradės administruoti valstybės biudžeto lėšas, skiriamas viešosios informacijos rengėjų, skleidėjų projektams ir veiklai, taip pat žurnalistų stipendijoms.

Kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius tikisi, kad naujoji įstaiga užtikrins platesnį žiniasklaidos srities projektų spektrą ir „gebės aktyviau spręsti šiandienius žiniasklaidos sektoriui kylančius iššūkius“.

„Naujas žiniasklaidos rėmimo modelis būsimajam fondo vadovui suteiks istorinę galimybę pradėti darbus gausesniame, atviresniame fonde. Tikimės, kad vadovas gebės suburti profesionalią komandą, užtikrinti skaidrumą, atskaitomybę bei įgyvendinti įstatymo bei steigėjų keliamus ambicingus tikslus, kurie leis padaryti esminį proveržį medijų rėmimo srityje“, – sakė viceministras.

Į fondo lėšas negalės pretenduoti LRT ar drauge su nacionaliniu transliuotoju įgyvendinami projektai, viešųjų ryšių, reklamos, informacijos agentūrų, mokslo ir studijų institucijų, švietimo įstaigų projektai, taip pat knygų, garso, vaizdo studijų leidybos, politinių organizacijų projektai.

Medijų rėmimo fondas galės skirti stipendijas žurnalistams, vykdys projektų įgyvendinimo ir finansinę priežiūrą, vertins projektų rezultatų poveikį visuomenei, organizuos tyrimus, rengs ir skelbs projektų rezultatų apžvalgą.

Kurti naują žiniasklaidos rėmimo modelį tuomet imtasi po kultūrinės spaudos atstovų priekaištų ir protestų dėl ydingos finansavimo tvarkos.

Šiemet Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo biudžetas siekia 3,248 mln. eurų. Išskyrus valstybės subsidijas, kitų lėšų fondas neadministruoja.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS