Orai: bus šilta, tačiau gaivins trumpi lietūs | Diena.lt

ORAI: BUS ŠILTA, TAČIAU GAIVINS TRUMPI LIETŪS

  • 0

Šeštadienį bus sausa, mažai debesuota ir pakankamai šilta, tačiau sekmadienį laukiama pokyčių, o permainas žada nedidelis žemesnio slėgio sūkurys, kuris link Lietuvos artėja iš pietvakarių,  sako Hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

Pasak jo, šeštadienį Lietuvos orus lems aukšto atmosferos slėgio sūkurys, žadantis vasariškus orus, padangė bus mažai debesuota, bus saulėta, lietaus tikimybė labai menka. 

„Didesnę šeštadienio dienos dalį vėjas pūs iš šiaurės, šiaurės rytų, o vėliau  netgi pasisuks ir iš rytų. Vėjo greitis nedidelis, įdienojus pasieks 5-10 metrų per sekundę. Šilumos irgi užtektinai, oras sušils iki 25-29 laipsnių šilumos, prie didesnių vandens telkinių – iki 24 laipsnių, na, o pietiniame šalies pakraštėlyje oras įkais ir iki 30 laipsnių“, – šeštadienį Lietuvos radijui teigė V. Sakalauskas.

Sekmadienį permainas žada nedidelis žemesnio slėgio sūkurys, kuris link Lietuvos artėja iš pietvakarių.

„Naktį debesų daugės, storesni ir tankesni debesys pirmiausia pasirodys pietvakarinėje šalies pusėje. Iki ryto vietomis pietvakarių Lietuvoje trumpai ir palis, galimai bus ir perkūnija. Vėjas išliks nepastovios krypties, nestiprus, temperatūra po truputėlį vis žemės, jai pasiseks iki ryto pažemėti iki 13-18 laipsnių šilumos“, – pasakojo sinoptikas.

Dieną debesys pasuks ir į šiaurės rytus ir jau daugelyje pietvakarinės šalies pusės rajonų palis, o šiaurės rytinėje pusėje kai kur numatomi trumpi lietūs. Vėjas išliks nestiprus, nepastovios krypties.

Temperatūra pasieks 23-28 laipsnius, prie jūros – 21-22 laipsnius. Dieną prie jūros turėtų trumpai palyti, bet, V.Sakalausko teigimu, nedaug.

Pirmadienį, anot sinoptiko, debesys neskubės iš Lietuvos išplaukti, todėl daug kur, bet ne visur, palis. Orai bus pakankamai šilti. Naktį temperatūra sieks 14-18 laipsnių šilumos, o dieną – apie 25 laipsnius, prie jūros bus šiek tiek gaiviau.

Antradienį ir trečiadienį orus ims valdyti anticiklonas, link savaitės vidurio numatomi mažai debesuoti, sausi orai. Naktimis bus 10-15 ar 11-16 laipsnių šilumos, dienomis vėl grįš rimtesnė šiluma: antradienį temperatūra sieks 22-27 laipsnius, o trečiadienį –  25-30 laipsnių. 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS