Orai: kitą savaitę tiek dieną, tiek naktį bus tvanku | Diena.lt

ORAI: KITĄ SAVAITĘ TIEK DIENĄ, TIEK NAKTĮ BUS TVANKU

  • 2

Kitą savaitę šalyje trumpi lietūs iš mūsų šalies trauksis dar nenoriai, griaudės perkūnijos ir orai šils dar labiau - bus tvankios naktys ir karštos dienos.

Sekmadienį diena bus su pragiedruliais, daugiau debesų ir jie tankesni bus pietrytinėje šalies pusėje, Lietuvos radijui sakė sinoptikas Tadas Kantautas. Dieną daug kur numatomi trumpi lietūs, daug kur bus ir perkūnijų, kai kur - didesnė tikimybė pietrytinėje šalies pusėje, vidurio Lietuvoje - gali palyti ir smarkiai. Vėjas bus nestiprus, šiaurinių krypčių, tik per perkūniją jis bus vietomis gūsingas. Temperatūra dieną svyruos nuo 22 iki 27 laipsnių šilumos. Vėsiausia bus pietrytiniuose šalies rajonuose, šilčiausia - šiaurės vakariniuose. Pajūryje, šiaurės vakariniuose rajonuose lietaus turėtų būti tikrai mažiau ir lietūs ten bus trumpi ir negausūs.

Pirmadienį, pasak sinoptiko, didesnių orų permainų nenumatoma. Naktį debesys pamažu sklaidysis, tačiau pirmoje nakties pusėje trumpai palis dar daug kur, vietomis bus ir perkūnijų. Diena bus panaši kaip ir sekmadienis - daug kur numatomi trumpi lietūs su perkūnijomis ir labai panašu, kad pajūryje, šiaurės vakariniuose rajonuose lietaus bus mažiau, o pietrytiniuose - daugiau. Vėjas pūs nestiprus, šiaurinių krypčių, per perkūniją vėl galimi stipresni jo gūsiai iki 15 m/s. Naktis bus labai šilta ir tvanki - 14-19 laipsnių šilumos. Dieną temperatūra kils iki 23-28 laipsnių šilumos.

Didelė tikimybė, kad nuo antradienio lietaus jau bus mažiau, naktimis palis vietomis, dienomis dar palis daug kur, tačiau lietaus intensyvumas jau bus mažesnis negu šiomis dienomis, sakė sinoptikas T. Kantautas. Bus mažiau ir perkūnijų, tačiau išliks labai šilta - bus daugiau saulės ir pragiedrulių. Tad net ir naktys išliks labai šiltos - 14-19, net iki 15-20 laipsnių šilumos. Antradienio dieną oras šils iki 24-29, trečiadienį - iki 25-30 laipsnių karščio.

Antroje savaitės pusėje šiluma laikysis, tačiau visiškai sausa nebus. Trumpi lietūs ir toliau lankysis, ypač dienomis, lis daugelyje rajonų. Tačiau lietūs neturėtų būti labai gausūs ir tikrai nebus didesnėje šalies dalyje.

Gairės: oras, tvanku, lietus, karšta
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Šiaip

tai nuostabi vasara. Gal biržely kažkiek uždžiovino,bet šiaip nuostabi. Ir šilta,ir drėgmės gana. Tai ne praėjusių metų,kada ištisai lyjo,šalta. Visa vasara atrodė ruduo.

o man dar gražesnė būtų tokia nuotrauka

taip laimingai susikabinusių dviejų senučių. :)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS