Orai: pagaliau sulauksime gražiosios bobų vasaros? | Diena.lt

ORAI: PAGALIAU SULAUKSIME GRAŽIOSIOS BOBŲ VASAROS?

  • 0

Antroji savaitės pusė bus gana lietinga, skėčiai pravers kasdien, pūs nemalonus vėjas. Gera naujiena ta, kad savaitgalį šalį pasieks šiltų orų banga. Visgi, šeštadienį šalį dar merks krituliai ir įsisiautės smarkus vėjas, tačiau nuo sekmadienio orai tik gerės.

Šiandien dieną šalies dangų niaukstys pilki debesys, daug kur numatomi krituliai. Vakarų, pietvakarių krypties vėjas susilpnės iki vidutinio. Dienos metu laipsniu kitu šilumos bus mažiau nei trečiadienį. Vilniuje oras šils iki 10, Kaune ir Klaipėdoje iki 12 laipsnių. Šiaulių ir Panevėžio apylinkėse bus apie 11 laipsnių šilumos.

Penktadienį numatomi trumpi lietūs, dažniau palis šiaurės vakariniuose, kai kur šiauriniuose šalies rajonuose. Vietomis pro debesų properšas mėgins ir saulė žvilgtelti. Po pietų nauja kritulių banga apims daugelį šalies vietovių. Sustiprės pietvakarių krypties vėjas, ypač prie jūros. Naktį numatoma 6–12 laipsnių šiluma. Dienos metu Vilniuje ir Panevėžyje bus apie 12, Šiauliuose apie 11 laipsnių šilumos. Kaune ir Klaipėdoje termometrai fiksuos 13 laipsnių.

Šeštadienį bus pokyčių. Orai bus itin nemalonūs dėl smarkaus vėjo ir kritulių, tačiau temperatūra stiebsis aukštyn. Vakarų, pietvakarių krypties vėjo gūsiai sieks 16–21, prie jūros 22–24 metrus per sekundę. Naktis bus ganėtinai šilta, numatoma 7–13 laipsnių temperatūra. Dieną vietomis temperatūra šoktels iki 17 laipsnių. Vilniuje ir Kaune oras šils iki 14, Klaipėdoje iki 15 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 13 laipsnių šilumos.

Sekmadienį vėjas pamažu rims, krituliai išseks, tad diena bus visai maloni. Nakties valandomis vyraus 8–13 laipsnių šiluma. Dieną daugės pragiedrulių. Vilniuje temperatūra sieks 16, Kaune 17 laipsnių. Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje oras šils iki 15 laipsnių.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, kitos savaitės pradžioje į šalį plūstels dar didesnė šiluma. Tuo metu termometrų stulpeliai šoktels iki 20 laipsnių, išsilaikys apysmarkis pietų, pietvakarių krypties vėjas. Kitomis dienomis temperatūra taip aukštai jau nekils, tačiau orai bus maloniai šilti.

„Pirmadienio dieną jau ir saulė turėtų pasirodyti, žymesnio lietaus būti neturėtų, į šalį atplūsta šiluma – tai yra 14 – 18 laipsnių šilumos, o pietrytiniuose šalies rajonuose gali prišilti ir iki 19 laipsnių šilumos“, – BNS sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikas Tadas Kantautas.

Jo teigimu, atšilimas neturėtų trukti labai ilgai, jau antradienį gali šiek tiek atvėsti.

„Bobų vasara“ panašiu metu Lietuvoje buvo ir pernai, tuomet oras pakilo iki 20 laipsnių.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS