Parlamentarai neišgirdo studentų Pereiti į pagrindinį turinį

Parlamentarai neišgirdo studentų

Parlamentarai neišgirdo studentų
Parlamentarai neišgirdo studentų

Ne­pai­sy­da­mas už lan­gų šur­mu­lia­vu­sių stu­den­tų rei­ka­la­vi­mų Sei­mas pri­ta­rė, kad aukš­to­sios mo­kyk­los pa­čios nu­spręs­tų, koks tu­ri bū­ti stu­den­to pa­žy­mių vi­dur­kis, kad jis ne­mo­kė­tų už moks­lą.

No­ri tik­ros re­for­mos

Aukš­to­jo moks­lo įsta­ty­mo pa­tai­sas va­kar priė­mę par­la­men­ta­rai nu­sta­tė, jog ge­rai be­si­mo­kan­čiais stu­den­tais lai­ko­mi tie as­me­nys, ku­rių se­mest­ro vi­dur­kis yra „ge­rai".
Ta­čiau įsta­ty­me ne­nu­ro­do­ma, koks ba­las ati­tin­ka ver­ti­ni­mą „ge­rai", to­dėl aukš­to­sios mo­kyk­los pa­čios spręs, ko­kio ba­lų vi­dur­kio užteks, kad nereikėtų mokėti už mokslą . Va­kar nuo Vy­riau­sy­bės rū­mų iki ša­lia Sei­mo esan­čios Nep­rik­lau­so­my­bės aikš­tės ei­se­ną su­ren­gę stu­den­tai įsi­ti­ki­nę, kad ne­mo­kė­ti už moks­lą tu­ri tie, ku­rie mo­ko­si be sko­lų ir lai­ku bai­gia aukš­tą­ją mo­kyk­lą.

Jau­nuo­liai ma­no, kad mo­kes­čio už moks­lą pro­ble­mą ga­lė­tų įveik­ti spren­di­mas priim­ti stu­di­juo­ti ma­žiau žmo­nių. „Rei­ka­lau­ja­me, kad bū­tų vyk­do­ma re­for­ma, nes da­bar siū­lo­mi to­kie pro­jek­tai, ku­riuo­se jo­kių re­for­mų nė­ra, siū­lo­ma tik įves­ti mo­kes­tį, ku­ris bus nuo 2 tūkst. iki 40 tūkst. per me­tus", - žur­na­lis­tams va­kar kal­bė­jo vie­nas iš ju­dė­ji­mo „Už ko­ky­biš­ką ir priei­na­mą aukš­tą­jį moks­lą" at­sto­vų Ne­ri­jus Sta­siu­lis.

Pa­si­gen­da ko­ky­bės

Jo tvir­ti­ni­mu, re­for­ma pir­miau­sia tu­ri su­ba­lan­suo­ti aukš­to­jo moks­lo sis­te­mą. Pa­sak stu­den­to, pa­sau­ly­je apie 50 pro­c. be­si­mo­kan­čios jau­nuo­me­nės stu­di­juo­ja ge­ro­se pro­fe­si­nė­se mo­kyk­lo­se, 30 pro­c. - ko­le­gi­jo­se, o tik li­ku­si da­lis - uni­ver­si­te­tuo­se.

„Jie vyk­do stu­di­jas moks­li­nių ty­ri­mų pa­grin­du. Tu­rė­tų bū­ti per­tvar­ky­ta, kad uni­ver­si­te­tų moks­lo ko­ky­bė bū­tų griež­tai kont­ro­liuo­ja­ma. Žings­niai tu­ri bū­ti su­pla­nuo­ti, tu­ri bū­ti aiš­ku, kaip tai bus da­ro­ma, o to vi­siš­kai nė­ra, ap­si­ri­bo­ja­ma tik mo­kes­čiu", - pik­ti­no­si jis.
„Kir­ki­lai, ka­da baig­si uni­ver­si­te­tą?", „Ši­ma­šius ne eks­per­tas", „Už ge­ras ko­le­gi­jas", „Ačiū už re­for­mas. Mū­sų iro­ni­ja už val­džios ti­ro­ni­ją" - skel­bė ju­dė­ji­mo na­rių pla­ka­tai. Žy­giuo­da­mi Sei­mo link stu­den­tai skan­da­vo „gė­da" ir rei­ka­la­vo rim­tų per­tvar­kų. Nep­rik­lau­so­my­bės aikš­tė­je stu­den­tai pū­tė mui­lo bur­bu­lus, ku­rie sim­bo­li­za­vo tuš­čias po­li­ti­kų šne­kas.

Ra­di­ka­lo neiš­ven­gė

Po praė­ju­sio mi­tin­go, ku­rio me­tu žo­dį ga­vęs Sor­bo­nos uni­ver­si­te­to dok­to­ran­tas Sta­nis­lo­vas To­mas ėmė lai­dy­ti užuo­mi­nas apie „pa­ci­fis­ti­nį Sei­mo su­sprog­di­ni­mą", mi­tin­guo­to­jai ke­lis­kart pa­brė­žė, kad jų ak­ci­ja - tai­ki. Ta­čiau S.To­mo iš­puo­lio jie vėl neiš­ven­gė.
Prie Sei­mo pa­si­ro­dęs ra­di­ka­lus jau­nuo­lis, ku­ris sa­vo or­ga­ni­za­ci­ją va­di­na „Kir­čiu", ban­dė agi­tuo­ti stu­den­tus verž­tis į par­la­men­to rū­mus. Jam šo­vė idė­ja pra­šy­ti lei­di­mo sta­ty­ti ba­ri­ka­das prie Sei­mo res­to­ra­no, kad par­la­men­ta­rai alk­tų ne­ga­lė­da­mi pa­tek­ti į mai­ti­ni­mo įstai­gą.

Neap­si­ken­tę triukš­ma­da­rio mi­tin­go or­ga­ni­za­to­riai pa­pra­šė po­li­ci­jos iš­vež­ti S.To­mą. Šis jau­nuo­lis pa­rei­gū­nų dė­me­sį bu­vo pa­trau­kęs ir per pir­mą­jį mi­tin­gą, kai ban­dė už­si­ba­ri­ka­duo­ti Vil­niaus uni­ver­si­te­te.

Va­kar paaiš­kė­jo, kad ra­di­ka­liais bū­dais dė­me­sio sie­kian­tis vai­ki­nas yra par­ti­jos „Tvar­ka ir tei­sin­gu­mas" na­rys, ke­ti­nan­tis kan­di­da­tuo­ti į Sei­mą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų