Pasieniečiai už 3,6 mln. eurų perka per šimtą automobilių | Diena.lt

PASIENIEČIAI UŽ 3,6 MLN. EURŲ PERKA PER ŠIMTĄ AUTOMOBILIŲ

  • 0

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) už 3,6 mln. eurų ES lėšų perka per šimtą automobilių: 79 visureigius ir 37 mikroautobusus.

Kaip pranešė VSAT, ketvirtadienį tarnybos centrinėje įstaigoje Vilniuje „Toyota Land Cruiser“ visureigių įsigijimo sutartį pasirašė viešąjį pirkimo konkursą laimėjusios bendrovės „Mototoja“ vadovas ir VSAT atstovas.

Taip pat pasirašyta sutartis su „Sostena“ dėl mikroautobusų „Renault Trafic“.

Lėšos pasieniečių transportui skirtos pagal du ES projektus.

„Toyota Land Cruiser“ bus naudojami užtikrinant Lietuvos ir ES sienų apsaugą bei užkertant kelią nelegaliai migracijai bei kontrabandos gabenimui per valstybės sieną. Jie pasieniečiams turi būti pristatyti per šešis mėnesius.

Automobiliuose bus sumontuota daug papildomos įrangos: jie turės visų ratų pavarą (4x4), bus aprūpinti garsine balso stiprinimo ir įvairia kita įranga, turės švyturėlius, telemetrinius įrenginius, vaizdo registratorius ir atitiks patruliavimui pasienyje būtinus reikalavimus. Visureigių pirkimo vertė – 2,8 mln. eurų.

Mikroautobusus „Renault Trafic“ pasieniečiai perka toms pačioms reikmėms. Bendra šio pirkinio vertė – 846 tūkst. eurų.

Pagal sutartį „Renault Trafic“ pasieniečiams turi būti pristatyti per septynis mėnesius. Kaip ir visureigiai, jie bus aprūpinti garsine balso stiprinimo ir įvairia kita įranga, turės švyturėlius, telemetrinius įrenginius, vaizdo registratorius ir kt.

Vienas iš reikalavimų šių viešųjų pirkimų metu buvo tas, kad naujos transporto priemonės būtų tipinės VSAT tamsiai žalios spalvos. Kadangi nei minėtų visureigių, nei mikroautobusų gamintojai savo automobilių spalvų paletėje tokios neturi,  pasieniečiams bus pagamintos specialios tamsiai žalių 79-ių „Toyota Land Cruiser“ ir 37-ių „Renault Trafic“ laidos.

Pasak VSAT, pastarąjį kartą panašų kiekį visureigių tarnyba pirko daugiau kaip prieš dešimtmetį.

GALERIJA

  • Pasieniečiai už 3,6 mln. eurų perka per šimtą automobilių
  • Pasieniečiai už 3,6 mln. eurų perka per šimtą automobilių
  • Pasieniečiai už 3,6 mln. eurų perka per šimtą automobilių
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS