Paštas nuo kitų metų galėtų pradėti teikti senolių lankymo paslaugas | Diena.lt

PAŠTAS NUO KITŲ METŲ GALĖTŲ PRADĖTI TEIKTI SENOLIŲ LANKYMO PASLAUGAS

Lietuvos paštas galėtų nuo kitų metų pradėti teikti pagyvenusių žmonių lankymo paslaugas jų artimųjų užsakymu, sako pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Pasak pašto vadovės, paslaugos įkainis paaiškėtų įvertinus jos poreikį, tačiau jau dabar galima pasakyti, kad „tikrai būtų prieinamas“.

„Mes esame turbūt arčiausiai žmonių, aplankome visus adresatus visoje Lietuvoje, ypač kaimiškose ir atitolusiose vietovėse. Vykstame todėl, kad turime ar tai vienokių, ar kitokių  paslaugų, su kuriomis važiuojame, ir papildoma paslauga iš tiesų yra tik to paties vizito išplėtimas“, – antradienį žurnalistams Seime sakė A. Sungailienė.

Manom, kas esame pasiruošę tokią paslaugą teikti.

„Manom, kas esame pasiruošę tokią paslaugą teikti, turime technologinius sprendimus ten, kur esame įgyvendinę mobilaus laiškininko projektą, tad papildoma funkcija, manome, pilnai įgyvendinama, ir būtų naudinga“, – pažymėjo Lietuvos pašto generalinė direktorė.

Lietuvos pašto vadovė idėją pradėti teikti pagyvenusių žmonių aplankymo paslaugą antradienį Seime aptarė su ją iškėlusiu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininku Ramūnu Karbauskiu. Susitikime dalyvavo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovė Vida Bandis.

„Nuo 2016 metų Prancūzija, Belgija ir Suomija pradėjo taikyti šitą paslaugą, kad vaikai galėtų užsakyti savo tėvams, seneliams, kad paštininkas aplanko, konkrečiai sodybą, miestelyje, kaime, ir informuoja giminaičius apie situaciją, kokia yra. Jis neatlieka jokių  socialinių paslaugų, tiesiog iškviečia socialinį darbuotoją, jei reikia, mediką, tai yra lankymo paslauga“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Pasak „valstiečių“ vadovo, paštininkai neteiktų socialinių paslaugų, o pačią lankymo paslaugą apmokėtų artimieji.

„Tai apmokės žmogus, kuris užsako paslaugą, valstybė šito negalėtų padaryti. Prancūzijos pavyzdžiu galiu paminėti, kad ten 20 eurų kainuoja tokia paslauga mėnesiui, tai galėtų būti panaši suma. Ji bus prieinama, nes kitaip tos paslaugos niekas neužsakinės“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Lietuvos pašto vadovė teigė, jog paslaugos įkainį lemtų jos apimtis, tačiau kaina turėtų būti įkandama.

„Šiandien pradėjome diskutuoti, ir kai įvertinsime paslaugos poreikį, kokia yra bazė, nuo kurios mes atsispiriame, tada žinosime, kiek tam reikia skirti laiko, ir įkainį įvertinsime. Tačiau jau šiandien galime pasakyti, kad, mūsų preliminariu manymu, jis tikrai būtų prieinamas, nebūtų ypatingai didelis, kad taptų tiesiog ekskliuzyviniu“, – sakė A. Sungailienė.

Pasak pašto atstovės, tokias paslaugas tikriausiai būtų galima pradėti teikti nuo kitų metų.

R. Karbauskis sako, kad paslauga, kuomet pašto darbuotojas lanko vienišą žmogų, būtų labai aktuali emigrantams, kurie dirba užsienyje ir negali dažnai lankyti savo senyvo amžiaus tėvų ar kitų giminaičių.

„Užsienyje gyvenantiems būtų labai patogi paslauga. Tiems, kurie neturi ryšio su seneliais ar giminaičiais, kurie nesinaudoja technologijom ir gyvena kaime, tai būtų labai gera paslauga“, – idėją įvertino išeivijos atstovė V. Bandis.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

...

Ach: "senolių lankymo paslaugas"... - juk reikia kažkur iš kalėjimų paleistus įdarbint. :/

Visų pirma

sutvarkykit tą jovalą vadinamą paštu. Skirkite didesnį finansavimą, kruopščiai patobulinkite visą sistemą, darbo organizavimą ir pakeiskite pusę vadovų kurie yra apsileidę tinginiai nesirūpinantys nei klijentais, nei darbuotojais.(Privatizavimo ,,rojaus" galite nekišti-visi matom koks tai gėris). Laiškanešiai ir taip varo kaip arkliai. Karbauskis turbūt nežino, kad jie pvz.mieste privalo išnešioti ne tik pensijas, bet ir skrajutes, korespondensiją, banderoles ir siuntinius? O algelė į rankas 400. O laisvadienis tik sekmadienis.Darbas nuo 8 ryto iki 15 dienos, bet čia tik taip sakoma - reikia arti tiek kiek pasakys..Tai va, tokiame jovale dar įvesite pensininkų priežiūrą UŽ TĄ PATĮ UŽMOKESTĮ? KAS JUMS TADA DIRBS?Jūs sąmoningai žlugdote strateginę įmonę - Lietuvos paštą?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS