Patvirtintas naujas Alytaus rajono kaimas | Diena.lt

PATVIRTINTAS NAUJAS ALYTAUS RAJONO KAIMAS

Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje, šalia Lietuvos tūkstantmečio tilto per Nemuną, atsirado naujas kaimas, pavadintas Alytupio. Jis yra 400-oji rajone įregistruota gyvenamoji vietovė.

Atlikus vietos gyventojų apklausą ir įvykdžius kitas teisės aktuose numatytas procedūras, Alytupio kaimo atsiradimui liepos pabaigoje pritarė Vyriausybė. Jis yra priskirtas Alovės seniūnijai.

Kol kas Alytupio kaime yra tik viena sodyba ir keli sklypai. Kaimo pavadinimą pasiūlė toje teritorijoje gyvenantys gyventojai, siedami kaimo pavadinimą su netoliese tekančiu Alytupio upeliu.

Alytaus rajono taryba 2018 gegužės mėnesį pritarė, kad Alytaus rajone atsirastų nauja gyvenamoji teritorija – Alytupio kaimas. Toks sprendimas priimtas po to, kai į savivaldybę kreipėsi Alytaus rajono gyventojas su prašymu suteikti jo sodybai adresą, tačiau paaiškėjo, kad to padaryti negalima, nes sklypas nėra priskirtas jokiai gyvenamajai teritorijai.

Taip atsitiko, kai buvo pakeistos Alytaus miesto gyvenamosios vietovės ribos, minėta Alytaus rajono gyventojo teritorija anksčiau priklausė Alytaus miestui. Patvirtinus miesto ribas, žemės sklypas pateko į Alytaus rajono teritoriją.

Kadangi žemės sklypą nuo artimiausių gyvenamųjų vietovių skiria didesnė nei 5 hektarų valstybinio miško teritorija, buvo nuspręsta nustatyti naują gyvenamąją teritoriją.

Šiuo metu savivaldybėje yra 2 miestai, 3 miesteliai, 3 viensėdžiai ir 392 kaimai.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

tai

gal emigrantus vyliosit i kaima tik 1 pastatykit trobu tai iskarto atsiras nedelskit kol dar kinai neokupavo nes Palanga jau praskydo ......

Skaitytojas

Tai kiek gyventojų pritarė,jeigu viena sodyba.

tulpes@lrpk.lt

tai kas toje vienoje kaimo troboje gyvena, kad net kaimo statusa suteike. Tikriausiai pats Aklytupio meras???

SUSIJUSIOS NAUJIENOS