Perspėjimas: Lietuvos prekybos centruose – adatos maisto produktuose | Diena.lt

PERSPĖJIMAS: LIETUVOS PREKYBOS CENTRUOSE – ADATOS MAISTO PRODUKTUOSE

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įspėja vartotojus būti budrius - šalies prekybos centruose užfiksuota jau keletas atvejų, kai maisto produktai piktavališkai sugadinami - juose randama prismaigstytų adatų. VMVT šią savaitę sulaukė vieno pranešimo dėl adatos atvėsintoje mėsoje ir net trijų pranešimų apie vartotojų įsigytuose bananuose rastas adatas. Todėl rekomenduojama įsigytus vaisius (ypač bananus) prieš vartojant apžiūrėti, supjaustyti gabalėliais.

„Tokie piktybiniai atvejai nustatyti keliuose skirtinguose prekybos centruose, piktavalių taikiniu tapo bananai. Šie vaisiai atvežti iš skirtingų įmonių ir tiekiami kelių importuotojų, tad įtariame, kad jie gali būti sugadinami prekybos centrų prekybos salėse arba sandėliuose. Dirbame su prekybininkų atstovais, raginame stiprinti savitarnos kontrolę, ypač daržovių skyriuose, daugiau stebėti, kas vyksta prekybos salėse, į tyrimą įtraukti ir apsaugos ar teisėsaugos pareigūnus. Pirkėjus taip pat kviečiame būti atidesnius, nelikti abejingais pastebėjus keistai besielgiančius asmenis, apie tai nedelsiant pranešti prekybos darbuotojams“, - komentuoja VMVT direktorius Darius Remeika.

Pirmasis banano su adata atvejis buvo užfiksuotas Šiaulių „Lidl“, antrasis - Kauno „Iki“ ir trečiasis - Marijampolės „Maxima“ prekybos centruose. Minėti prekybos centrai ėmėsi stebėjimo kamerų įrašų peržiūros, be to, jie raginami sustiprinti kontrolę maisto produktų sandėliavimo, pardavimo ir kituose etapuose.

Portalas primena, kad neseniai apie vaisiuose rastas adatas pranešė Australija. 

Australijos braškių gamintojų produkcijoje buvo aptikta adatų ir smeigtukų. Vėliau jų buvo rasta obuoliuose ir bananuose. Šalyje prasidėjo žemės ūkio krizė, kurią sukėlė panika šviežių vaisių rinkoje.

Australijos vyriausybė tuomet planavo sugriežtinti bausmę už tyčinį maisto produktų gadinimą, netgi įkalinti šiuos nusikaltimus darančius asmenis iki 15 metų.

Rašyti komentarą
Komentarai (14)

Vladas .Kaunas.

Na čia kaip su tais pokemonais ,skalbimo kapsulių valgymu ir panašiai,pažais kiauragalviai ir nusibos,nes jei gyvenime esi netikša,tai bent toks kiauragalvių užsiėmimas įgauna pasitenkinimo prasmę.

...

Seks-shopų afera - nėra ko moterims bananus ne pagal paskirtį vartot, te pas juos apsilanko. :/

nustokit viesint

naujas trendas. Musiskiai psichopatai stengiasi neatsilikt. Kuo dazniau ju darbus viesinsit, tuo labiau juos skatinsit.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS