Po Eduardo Vaitkaus pasisakymų Minske – generalinės prokurorės žingsnis Pereiti į pagrindinį turinį

Po Eduardo Vaitkaus pasisakymų Minske – generalinės prokurorės žingsnis

2025-05-14 11:36
„Kauno dienos“, BNS inf.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė antradienį Policijos departamento vadovybei pavedė inicijuoti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl Eduardo Vaitkaus pasisakymų Minske, Baltarusijoje.

Eduardas Vaitkus
Eduardas Vaitkus / P. Peleckio / BNS nuotr.

Kaip trečiadienį pranešė Generalinė prokuratūra, pavedimas duotas po to, kai viešojoje erdvėje pasirodė pranešimai apie E. Vaitkaus Minske išsakytus teiginius, kuriuose galimai yra nusikalstamos veikos požymių.

Kaip skelbta, konservatorių lyderis Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Valstybės saugumo departamentą (VSD) dėl E. Vaitkaus vizito į Baltarusiją.

BNS rašė, kad Baltarusijoje besilankantis buvęs kandidatas į šalies vadovus E. Vaitkus Minske pareiškė Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą esant išrinktu neteisėtai, taip pat teigė, kad Lietuva eina lietuvių ir valstybingumo naikinimo keliu.

Šias jo mintis publikavo Baltarusijos naujienų agentūra „Belta“, įvairūs naujienų portalai. Anot jų, E. Vaitkus susitiko su partijos „BelajaRus“ vadovu, surengė spaudos konferenciją.

Vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius tokius E. Vaitkaus pareiškimus trečiadienį žurnalistams vadino nesąmone: „Kiekvienos nesąmonės aš neturėčiau vertinti, tai nesąmonė yra nesąmonė.“

Pasak V. Kondratovičiaus, teisėsauga dar neįvertino E. Vaitkaus vizito.

„Mes esame demokratinė šalis, tai kiekvienas gali reikšti savo nuomonę, bet jeigu tai yra kryptinga ir kursto, tarkime, nesantaiką, šiuo atveju būtų kitas vertinimas“, – kalbėjo ministras, paklaustas, kaip kovoti su propagandistais.

Pernai per prezidento rinkimus medikas E. Vaitkus surinko 7,31 proc. rinkėjų balsų ir liko penktas. Seimo rinkimuose jo vedamas Lietuvos liaudies partijos kandidatų sąrašas neįveikė 5 proc. rinkimų barjero – jį palaikė 2,64 proc. rinkėjų.

Dabar E. Vaitkus skelbia kuriantis partiją „Naujoji politinė jėga“.

Kaip skelbė BNS, Lietuvos užsienio reikalų ministerija primygtinai rekomenduoja Lietuvos piliečiams nevykti į Baltarusiją, o tiems, kurie šiuo metu yra šalyje, nedelsiant išvykti.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Vagių ir žulikų

Valstybė,prokurorė iš prostitutės vaidmenį atlieka
1
-2
Kodėl neperžiūrima situacija dėl žydų prokurorų?

Kč išdarinėja žydai teisėjai ir prokurorrai? Ką pridarę yra žydai notarai ir jų padėjėjos žydės? Ar tikimasi, jog žmonės to nesupranta? Manoma, kad žmonėms nežinomi tirkieji nusiklatimai, padaryti prokuroro L. Sabučio ir žydo prokuroro R. Blaževiaičiaus, kas aprašyta laisvas****? O gal tikimasi, kad žmonės nesuvokia kokių nusiklatimų pridarė notarai žydai pertvarkydami vietinių žmonių turtą taip, kad jis pateko žydams pedofilams, žydams iškrypėliams, žydėms narkomanėms, kur niekada Lietubvoj net pilietybės neturėjo, nuosavybės žydai neturėjo jokios iš viso, niekada. Ką darys pagrindinė prokurorė? Gal luktelės, kol vietiniai gyventojai neapsikentę nušluos nuo Lietuvos paviršiau žydus ir iškrapštys juos ir iš privačių bunkerių bei priedangų? Bet vis tiek juos išžudys. Todėl tegu pagrindinė prokurorrė dar viešai pakalba. Bus iš ko pasijuokti lietingais vakarais.
2
-1
Romas

kai kurie gimę bezdžionės metais "neprognozuojami"?...
1
0
Visi komentarai (3)