Po Vėlinių kapinėse – sąvartynai: tai didžiulė nepagarba mirusiesiems | Diena.lt

PO VĖLINIŲ KAPINĖSE – SĄVARTYNAI: TAI DIDŽIULĖ NEPAGARBA MIRUSIESIEMS

  • 7

Po Vėlinių žmonės vėl skuba į kapines, tačiau kapinių prižiūrėtojai pastebi, kad toli gražu ne visi žino, kaip tinkamai atsikratyti atliekomis, tad meta žvakes į bet kurį konteinerį, net šalia kapinių padaro sąvartynus, praneša LNK.

Miroslava Vilniaus kapinėse atėjo aplankyti kapų, nurinkti išdegusių žvakių, sutvarkyti. Žino, kur kokias žvakes reikia išmesti. Kiti kapinėse irgi giriasi žinantys, kad konteineriai kapinėse ne veltui skirtingi. Tačiau ne visi kapinėse pavyzdingi – svarbu išmesti, bet nesvarbu kur.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

„Kapinėse turime išrūšiuoti apie 12–14 proc. visų išvežamų atliekų“, – teigė teritorijų priežiūros verslo direktorė Diana Lubė.

Kad vis dar ne visi kapinėse elgiasi civilizuotai, pastebi ir kapines prižiūrintys. Anot atliekų tvarkymo paslaugų atstovės, miestuose mesti šiukšles per tvoras įpročio kaip ir nelikę, bet užmiestyje situacija prastesnė.

„Tikrai aptinkame tokių dalykų, kur šalia kapinių padaryti nedideli sąvartynai. Kapinėse lankant mirusiuosius tai didžiulė nepagarba“, – skundėsi D.Lubė.

Tikrai aptinkame tokių dalykų, kur šalia kapinių padaryti nedideli sąvartynai.

Atliekų vieta – specialiame konteineryje. Jei specialaus konteinerio žvakėms nėra, būtina rūšiuoti.

Stiklo ar plastiko, apkibusio vašku, perdirbti neįmanoma. Dar blogesnė situacija su dirbtinėmis amžino žydėjimo gėlėmis, kuriomis puošiami amžinybėm išėjusių kapai. Nepatinka jos ir atliekų tvarkytojams.

„Dirbtinių gėlių mes negalime apskritai išrūšiuoti, negalima net atskirti dalių. Jas reikia mesti tik į mišrių kapinių atliekų konteinerius“, – akcentavo D.Lubė.

Nužydėjusias gėles mesti į mišrių atliekų konteinerį draudžiama. Tam pastatyti specialūs – žaliųjų atliekų konteineriai. Apskritai tvarkytojai pastebi, kad kapinėse atliekų daugėja, nes vis daugiau mirusiųjų.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Nu

Nepagarba mirusiems tai jaučiama iš įmonių, kurios išveža šiukšles... kur dėti šiukšles, jei tie rūšiavimo konteineriai jau perpildyti

KLAUSIMAS

Neseniai TV pranešė apie moterį, gaminančią lempeles ukrainams (parafiną įlieja į dėžutes nuo konservų, įdeda dagtį). Ji prašė aprūpinti ją metaliniais konservų indeliais. Gal būtų galima visose kapinėse pastatyti po atskirą konteinerį žvakių likučiams? Tada gal ir daugiau žmonių gal prisijungtų, irgi tokias lempeles gamintų? Dabar kiekviena laiptinė išmeta tiek dėžučių nuo konservų. Irgi reiktų atskiro konteinerio joms sumesti.

skiep

viskas konteineriuos ir prie ju,kur ta zurnaliste rado savartyna?Atvaziuos komunalininkai rytoj ir isves i savartyna,kur cia problema? Is muses drambli pucia,slykstu net skaityt.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS