Politikai diskutuos dėl naujo gynybos politikos susitarimo | Diena.lt

POLITIKAI DISKUTUOS DĖL NAUJO GYNYBOS POLITIKOS SUSITARIMO

  • 2

Parlamentinių partijų vadovai antradienį renkasi pas premjerą Saulių Skvernelį tartis dėl artimiausio dešimtmečio Lietuvos gynybos politikos.

Vyriausybė siūlo partijoms pasirašyti susitarimą nuosekliai didinti krašto apsaugos finansavimą, kad 2030 metais gynybai būtų skiriama 2,5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) – puse procentinio punkto daugiau nei planuojama šiemet.

Dokumento projekte numatoma, kad sprendimai dėl galimybės įvesti visuotinę karo prievolę būtų priimti 2022 metais.

Naujo susitarimo iniciatoriai sako, kad jis padėtų užtikrinti nuoseklią gynybos politiką, neatsižvelgiant į rinkimų ciklus ir politinės valdžios pasikeitimus.

Susitarimą pasirašyti siūloma „valstiečių“, konservatorių, liberalų, socialdemokratų, socialdemokratų darbo, „tvarkiečių“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderiams.

Siūlymui daugiausia pastabų turi socialdemokratų vadovas Gintautas Paluckas – jo teigimu, numatomas krašto apsaugos finansavimo didinimas yra nepagrįstas, vietoje to reikėtų skirti daugiau pinigų socialiniai sričiai.

Naujausias partijų susitarimas dėl gynybos ir saugumo politikos pasirašytas 2014 metais, iškart po Krymo aneksijos. Svarbiausią jo nuostatą – gynybai skirti 2 proc. BVP – numatoma įgyvendinti šiemet.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Vladas

Neįvykdo nieko ko ES reikalauja socialinei gerovei. Esame "užpakaly" Europos. O čia pulsim pinigus užsimerkę leisti, nors to nereikalaujama. Gal pirmą karta balsuosiu už socialdemokratus, nes jie su protu nesusipyko.

Tai

jau lendam be muilo Nato į subinę?Paluckas gerai sako-pirmiausiai išspreskite socialines problamas,o jau po to didinkit karines išlaidas.Dabar gi kaip Šiaurės Korėjoje liaudis nuskurdus-tipo pinigų nėra,o karinėm išlaidom prašom kiek norit.Ei valdžiagyviai gal jau laikas atsisukti į nuskurdintą liaudį ir imtis tvarkyti socialinius reikalus,ne vien tik ginklai žvanginti.Tegul kitos šalys pasiveja mus ir skiria po du procentus BVP,tada ir galvokit skirti ar ne 2,5%BVP.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS