Pradedamas gyventojų tautybės, kalbų ir tikėjimo statistinis tyrimas | Diena.lt

PRADEDAMAS GYVENTOJŲ TAUTYBĖS, KALBŲ IR TIKĖJIMO STATISTINIS TYRIMAS

  • 5

Nuo penktadienio pradedamas gyventojų tautybės, gimtosios kalbos ir išpažįstamo tikėjimo statistinį tyrimą, pranešė Statistikos departamentas.

„Jo metu gyventojų bus klausiama, kokia jų tautybė, gimtoji kalba, kokių dar kalbų moka, kokį tikėjimą išpažįsta“, – rašoma pranešime.

Departamento teigimu, anksčiau šie rodikliai būdavo renkami vykdant visuotinius gyventojų ir būstų surašymus.

„Kadangi šiais metais surašymas vyks administracinių duomenų pagrindu, atsiliepiant į vartotojų poreikį, siekiant išlaikyti tęstinumą, rodiklių palyginamumą, šiemet ši informacija renkama atliekant statistinį tyrimą“, – informuoja Statistikos departamentas.

Anot jo, 2011 metais vykusio paskutinio gyventojų ir būstų surašymo duomenimis, Lietuvoje gyveno 154 tautybių žmonės, kas trečias šalies gyventojas nurodė, kad moka dvi užsienio kalbas, gyventojai priklausė 59-ioms skirtingoms religinėms bendruomenėms.

Atsakyti reikia tik į keturis klausimus, todėl anketos pildymas trunka vos keletą minučių.

Statistikos departamento teigimu, tyrimas bus vykdomas atliekant internetinę apklausą, ją galima bus pildyti iki vasario 17 dienos adresu adresu https://surasymas.stat.gov.lt/.

„Prisijungti prie tyrimo anketos galima suvedus tikslius asmens duomenis (asmens kodą ir galiojančio dokumento numerį) arba per Elektroninius valdžios vartus. Atsakyti reikia tik į keturis klausimus, todėl anketos pildymas trunka vos keletą minučių“, – rašoma pranešime.

Pasak departamento, siekiant užtikrinti statistinio tyrimo rezultatų kokybę ir reprezentatyvumą, pasibaigus internetinei apklausai, iš gyventojų registro planuojama atrinkti apie 40 tūkst. nedalyvavusių internetinėje apklausoje gyventojų, juos apklaus klausėjai.

Gyventojų tautybės, gimtosios kalbos ir išpažįstamo tikėjimo duomenys bus pateikti kartu su 2021 metų gyventojų ir būstų surašymo rezultatais.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

o

koks liberpydu reikalas ka s as ir kuo tykiu ?...

tai

jau panasu i rusiavyma i /runkelius/ ir oligarhus /elita/ ko pasekoje bus rusiuojami kam gyvent o kam skris t pas savo dievuli kuriam priklausai tai jau fasizmas kuris prasidejo jav satanistu iforminta...

netikiu siais ,,tyrimais,,, prisiminkim [ kas netiki

pasiieskokit spaudos archivuose] visuotiny lietuvos gyventoju surasyma , kada po surasymo isaiskejo ,kad lietuvoj beliko tik 2milj. 246 tukst, zmogiuku....Grybauskaitei[ po 2 sav.uzprotestavus ] buvo vel pradeta paieska ir paskelbtas rezultatas ,kad lietuvoj jau 2 milj, 823 tukst .zmoniu ...na o dar karta [po 2 savaiciu] grybauskaitei uzprotestavus ,,,statistikos departamentas ,,,,paskelbe galutiny surasymo rezultata 3milj. 051 tukst.gyventoju ....todel ir dabar bus lygiai tokios pacios isvados ..kiek reikes Briuseliuj --toki ir bus rezultatai.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS