Praėjusią parą sulaikyti dar 185 neteisėti migrantai, bendras jų skaičius siekia 4 tūkst. | Diena.lt

PRAĖJUSIĄ PARĄ SULAIKYTI DAR 185 NETEISĖTI MIGRANTAI, BENDRAS JŲ SKAIČIUS SIEKIA 4 TŪKST.

Praėjusią parą, pirmadienį, Statistikos departamento duomenimis, sulaikyti 185 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtę migrantai. Iš viso šiemet tokių užsieniečių sulaikyta 4026.

Šis skaičius yra dešimtimis kartų didesnis, nei buvo per visus 2020 metus. Pernai visame Lietuvos pasienyje sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 m. pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 m. – 104, 2017 m. – 72.

Šiemet liepą sulaikyti 2882, birželį – 473, gegužę – 77, balandį – 70, o kovą – 8 neteisėti migrantai.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 2714. Taip pat sulaikyti 200 Kongo, 131 Kamerūno, 129 Sirijos, po 91 Rusijos ir Irano, 83 Afganistano ir 79 Gvinėjos ir bei kitų šalių piliečiai.

Šiuo metu tokie užsieniečiai yra apgyvendinami Valstybės sienos apsaugos (VSAT) padaliniuose – Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Pasieniečių mokyklos bendrabučiuose Medininkuose (Vilniaus r.), pasienyje su Baltarusija veikiančiose užkardose ir Druskininkų savivaldybėje esančio Švendubrės upių pasienio kontrolės punkto teritorijoje.

Taip pat migrantai, be Rūdninkų stovyklos, yra apgyvendinti ir savivaldybių suteiktuose objektuose Alytaus mieste ir rajone, Ignalinos, Lazdijų, Varėnos ir Šalčininkų rajonuose.

Didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Labai išaugus tokių atvejų skaičiui, VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Be to, pasieniečiams pagalbon atėjo pajėgos iš kitų Lietuvos institucijų, tarp jų kariuomenės, taip pat Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX bei Estijos pareigūnai.

Lietuva taip pat pradėjo tiesti fizinį barjerą – koncertinos tvorą. Migracijos departamentas priima daugiau darbuotojų, kad prieglobsčio prašymų nagrinėjimas vyktų sparčiau.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

pertekliniai kostiumuoti

matant ta nuotrauka -kylaklausimas ;kokio ziaurumo reikia buti tai bobai[atleiskite],kad pagriebusi kudiki[[gal ir nesavo ,o pagrobtas!!]] kad kudikeli ,,KAIP priedanga sau ATKISHTU !!! i PAVOJINGAS situacijas ,,tokios teroristes turi buti naikinamos ikalinti,,kudikiui suteikti apsauga vaiku globos namuose,. Matyti tokia kale baisu -- atsidangino tukstancius kilometru ir kudikeli ikalino savo noru pavojuose galvazude.

Morgana

Kam tą nuotrauką demonstruojat. Gailesčio nesukelia, viso pasaulio priimti neįmanoma. Blogose sąlygose net paukščiai neperi. Taip, kad nereikia. Lietuvą kuriame mes , ne atvykėliai

Anonimas

Kada bus susaudyti Amerikos ir Briuselio okupantu zydu lietuviski chalujai? Tai jie kalti del Lietuvos bedu ir Lietuvos naikinimo..
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS