Svarstant galimybę per rinkimus leisti balsuoti internetu būtina atsižvelgti į visuomenės nuogąstavimus, ketvirtadienį pareiškė premjeras Andrius Kubilius.
Vyriausybės vadovas elektroninį balsavimą įteisinusią Estiją pavadino "įdomiu pavyzdžiu", bet pabrėžė, kad kitos valstybės neskuba ja sekti.
"Ne mes vieni į demokratijos ir naujųjų technologijų apjungimą žiūrime pakankamai atsargiai", - žurnalistams Vilniuje sakė A.Kubilius.
"Turime atsižvelgti ir į dalies visuomenės nuogąstavimą, kad panaudojant tokias technologijas gali kilti įtarimų, kad balsavimo slaptumas yra pažeidžiamas, kitų nuogąstavimų", - kalbėjo premjeras.
Pasak premjero, Seime šis klausimas dar bus svarstomas.
Susisiekimo ministras, valdančiosios koalicijos partnerio Liberalų sąjūdio vadovas Eligijus Masiulis žada Vyriausybėje balsavimo internetu klausimą vėl kelti artimiausiu metu.
"Ministerija artimiausiu metu vėl teiks projektą dėl balsavimo internetu Vyriausybei. Norime, kad jis būtų pradėtas svarstyti Seime pavasario sesijos metu", - BNS ketvirtadienį sakė ministro patarėjas Martynas Čerkauskas.
Ketvirtadienį paskelbti apklausos rezultatai parodė, kad 75 proc. apklaustų šalies gyventojų sutinka, jog Lietuvoje būtų sudaryta galimybė rinkimuose balsuoti internetu.
41 proc. apklaustųjų elektroninio balsavimo įvedimui visiškai pritaria, 34 proc. teigia greičiau pritariantys nei nepritariantys tokiai idėjai. Elektroninio balsavimo įvedimui greičiau arba visiškai nepritartų atitinkamai 11 proc. ir 6 proc.
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija "Baltijos tyrimai" šių metų balandžio 14-17 dienomis apklausė 504 Lietuvos gyventojus nuo 18 metų.
Lietuvos politikai jau ne vienerius metus diskutuoja, ar įteisinti balsavimą internetu, tačiau Seimas iki šiol tokioms iniciatyvoms nepritarė.
Naujausi komentarai