Premjerė: atrodo, kad tvorą pasienyje pavyks pastatyti laiku ir už numatytą biudžetą | Diena.lt

PREMJERĖ: ATRODO, KAD TVORĄ PASIENYJE PAVYKS PASTATYTI LAIKU IR UŽ NUMATYTĄ BIUDŽETĄ

Premjerė Ingrida Šimonytė sako labai gerai vertinanti tvoros pasienyje su Baltarusija statybas, nes atrodo, jog projektą pavyks įgyvendinti laiku ir už numatytą biudžetą.

„Kol kas neturiu pagrindo (statybų) vertinti kaip nors kitaip kaip tiktai labai gerai, todėl, kad iš dabar turimos informacijos atrodo, kad: A) pavyks pastatyti laiku, B) pavyks pastatyti už numatytą biudžetą“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Trečiadienį premjerės I. Šimonytės vadovaujama Projekto priežiūros komisija įvertino pirmojo projekto etapo darbus.

„Man atrodo, kad bet kokiam didesniam viešam projektui geresnės sėkmės indikacijos kaip (atlikti) laiku ir už numatytus pinigus turbūt nėra. Pirmoji stadija prasidėjusi, ta dalis, kurią vykdo „Epso-G“, t. y. „Tetas“, taip pat yra šią savaitę, man atrodo, paskelbiamas pirkimas antrai daliai, kur turėtų dalyvauti dagiau rangovų“, – sakė premjerė.

Iš dabar turimos informacijos atrodo, kad: A) pavyks pastatyti laiku, B) pavyks pastatyti už numatytą biudžetą.

Ji pažymėjo, kad dėl projekto vyko rinkos konsultacijos ir susidomėjimą parodė daug kompanijų. „Man atrodo, tai labai geras ženklas ir tai rodo, kad bus konkurencija pakankama, ir tai leis mums tikėtis geros kainos. O dėl vykdymo laiku ir pagal numatytą planą aš kol kas jokių abejonių neturiu“, – teigė Vyriausybės vadovė.

Smarkiai išsaugus neteisėtai migracijai per sieną su Baltarusiją, Lietuva nutarė 502 km pasienio ruože su Baltarusija nutiesti trijų aukštų pjaunančios vielos koncertinos užtvarą, o šalia įrengti vielinę tvorą. Tvora nebus statoma pelkėtose ar kitose dėl sudėtingų gamtos sąlygų neįveikiamose vietose.

Bendras Lietuvos sienos su Baltarusija ilgis yra 679 km, daugiau nei 100 km siena eina upių ir ežerų krantais.

Energetikos grupės „Epso-G“ valdoma statybos įmonė „Tetas“ trečiadienį pradėjo 111 kilometrų ilgio tvoros įrengimo darbus. Visą keturių metrų aukščio barjerą „Tetas“ įsipareigojo pastatyti iki kitų metų balandžio pabaigos.

„Epso-G“ šią savaitę taip pat ketina skelbti antro tvoros statybos etapo rangovų konkursą. Jo laimėtojai maždaug 400 kilometrų atkarpoje darbus, tikimasi, pradės šių metų pabaigoje ir baigs iki  kitų metų rugsėjo.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Tam "to viskas teisingai tik"

Beproti, o kam JAV banditai dar neįvedinėjo sankcijas? Tik...jie jau seniai išsikvėpė ir jų sankcijos seniai neveikia. Juos pačius reikėtų aptverti spygliuotom vielom ir pamatytume kokie jie "krūti". Jau matėme, kaip bėgo iš Afganistano, Vietnamo... Sulauksime kai bėgs ir iš Europos.

to VISKAS TEISINGAI TIK...

bukas kaimieti, ES su JAV ivede sankcijas Baltarusijai, ne Landsbergis. Tau tvora trukdys trasu ir cigareciu kontrabanda is Baltarusijos i LT gabenti? Ar siaip pyksti, kad Landsbergis kolukius sugriove?

VISKAS TEISINGAI TIK...

Už tą tvorą reikėtų, kad užmokėtų "didvyris" G.Landsbergis. Tik jo vedamos užsienio politikos dėka turime tai - ką turime. Jis padarė viską, kad Baltarusija Lietuvai šiandien atsakytu tuo pačiu ką darė G.Landsbergis.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS