Prezidentas su generaline prokurore aptarė nuveiktus darbus ir ateities iššūkius | Diena.lt

PREZIDENTAS SU GENERALINE PROKURORE APTARĖ NUVEIKTUS DARBUS IR ATEITIES IŠŠŪKIUS

  • 6

Prezidentas Gitanas Nausėda su generaline prokurore Nida Grunskiene aptarė nuo paskyrimo į šias pareigas nuveiktus darbus, 2020 m. prokuratūros veiklos ataskaitą, tolesnės veiklos planus ir institucijos laukiančius iššūkius.

Susitikime kalbėta apie praėjusių metų nusikalstamumo tendencijas, rezonansinių ir kitų socialiai jautrių bylų ikiteisminių tyrimų trukmės ir kokybės gerinimo, viešojo intereso gynimo efektyvinimo priemones. Generalinė prokurorė pristatė prezidentui Prokuratūros veiklos ataskaitą, institucijos valdymo iššūkius ir jos veiklos efektyvinimo iniciatyvas.

Prokuratūros pateikiamoje ataskaitoje pažymima, kad nusikalstamumas jau kelinti metai yra mažėjantis, vidutinė ikiteisminių tyrimų trukmė taip pat mažėja, tačiau atkreiptinas dėmesys, kad didelių rezonansinių bylų terminai ir kokybė vis dar išlieka aktualia problema, kurios sprendimui turi būti ieškoma operatyvių priemonių.

Generalinė prokurorė pristatė priemonių planą dėl vadovaujamas pareigas einančių prokurorų atsakomybės užtikrinant tokių tyrimų kokybę stiprinimo.

Prezidento kanceliarijos nuotr.

Per pokalbį aptartos ir nusikalstamomis veikomis padarytos finansinės žalos valstybei susigrąžinimo priemonių taikymo problemos, nes pagal 2020 m. prokuratūros veiklos ataskaitą valstybės finansams padaryta 16 mln. 50 tūkst. eurų turtinė žala, tuo tarpu atlygintos žalos vertė siekia daug mažesnes sumas. Taip pat aptarti klausimai dėl naujų iššūkių ikiteisminiams tyrimams bylose, susijusiose su elektronine erdve, korupcija ir finansais.

Prezidentas išreiškė lūkestį, kad generalinei prokurorei pavyks efektyvinti institucijos išteklių valdymą, bus imtasi veiksmingų priemonių, leisiančių sumažinti tyrimų rezonansinėse bylose trukmę, atlikti vadovų atsakomybių paskirstymo įvertinimą, stiprinti tyrimų efektyvumą.

GALERIJA

  • Prezidentas su generaline prokurore aptarė nuveiktus darbus ir ateities iššūkius
Prezidento kanceliarijos nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Klpd.

Su tuo kumšteliu ar alkūniu baksnojimais tai tik juokas. Neišgali sugalvot normalaus pasisiveikinimo būdo. Jeigu taip- tai geriau visai nereik.Tik nusilenkit viens kitam..Galų gale jei taip norit, pastatykit tarnautoją su dezskysčiu ir tegul abiems (ar visiems kas delegacijoje-pagal aplinkybes) papurškia į delnus prieš pat pasisveikinimą.

atsiprasau ,

ne Palioniuj oM..Puidokuj

o kokie tie prokurores nuveikti ,,darbai,, pons prezIUdente?

Jos ysakymu ismaltas snukis ir sudraskyti drabuziai STTesnyku rankomis Palioniuj ??pasiremus maldeikelio skundais..
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS