Priklausomiems nuo alkoholio žmonėms padės daugiau konsultantų | Diena.lt

PRIKLAUSOMIEMS NUO ALKOHOLIO ŽMONĖMS PADĖS DAUGIAU KONSULTANTŲ

  • 2

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį pranešė planuojanti plėsti priklausomiems nuo alkoholio žmonėms padedančių konsultantų tinklą.

Priklausomybių konsultantų paslaugas nuo pavasario planuojama pradėti teikti dar šešiose savivaldybėse – Šiauliuose, Panevėžyje, taip pat Tauragės, Švenčionių, Vilniaus bei Klaipėdos rajonuose.

Šiuo metu priklausomybių konsultavimo paslaugos teikiamos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Marijampolėje, taip pat Kauno, Vilkaviškio, Anykščių bei Pakruojo rajonuose.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pabrėžia, kad priklausomybė nėra tik valios stygius, bet liga, ir ją būtina gydyti.

„Tad ypač svarbu, kad kreiptis į priklausomybių konsultantus žmonės gali be gydytojo siuntimo, konsultantai dirba tik mokslu pagrįstais metodais, laikosi anonimiškumo ir konfidencialumo principų“, – sako ministras.

Pasak A. Verygos, per pastaruosius dvejus metus konsultantai padėjo daugiau nei 2 tūkstančiams žmonių.

Projektui iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšų skirta 84,8 tūkst. eurų.

Jis startavo 2017 metais, kuomet pradėtas kurti modelis, kaip mūsų šalyje turėtų būti teikiamos tokios paslaugos, kad jos būtų realiai naudingos priklausomybių turintiems žmonėms.

Projektas paremtas sėkminga Lenkijos patirtimi, kur šiuo metu veikia per 2 tūkst. priklausomybių konsultacinių punktų (kabinetų), finansuojamų daugiausia iš savivaldybių biudžetų.

Lietuvoje dvi savivaldybės – Elektrėnų ir Kazlų Rūdos – savo lėšomis finansuoja priklausomybių konsultantų veiklą.

Priklausomybių konsultantai, atsižvelgdami į besikreipiančio žmogaus situaciją, gali pasiūlyti konkrečiai jam aktualias paslaugas – nuo patarimų ir informacijos suteikimo iki trumpųjų intervencijų, stebėsenos.

Pasak Priklausomybės ligų specialistų asociacijos vadovo Gyčio Jurevičiaus, po gydymo ar reabilitacijos grįžusiems žmonėms priklausomybių konsultantai teikia ir palaikomąsias konsultacijas.

Priklausomybių konsultantų teigimu, į juos kreipiasi ne tik jau stipriai priklausomi žmonės, bet ir tie, kurie jaučia, kad alkoholio vartojimas tampa rizikingu.

„Padėti jiems galime tik tuomet, kai visiškai vieni kitais pasitikime. O įgauti klientų pasitikėjimą ir padėti jiems keistis konsultantams labai padeda anonimiškumo užtikrinimas“, – sako Vilniuje dirbantis priklausomybių konsultantas Martynas Marma.

Priklausomybių konsultantai prieš pradėdami dirbti turi išklausyti akredituotą mokymo programą, jų veikla grindžiama „žemo slenksčio“ paslaugų teikimo principu.

Informaciją apie priklausomybių konsultantų veiklą galima rasti interneto svetainėje adresu www.prik.lt, ją taip pat teiks savivaldybių visuomenės sveikatos biurai.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

vartotojas

jei zmogus turi tiksla ir uzdirba padoria alga, alkoholizmo ir kitu priklausomybiu nebutu

Likimo grimasa -

vėl pagalba žmogui ištiktam bėdos, yra nieko verta.Priklausomybė rimta ir be išlygų griaunanti gyvenimus o jie ,,konsultuos":D).RIMTAI GYDYTI REIKIA!Ir netaškyti mokesčių mokėtojų pinigų niekalams

SUSIJUSIOS NAUJIENOS