Rusijos antausis „Misijai Sibiras“: vėl atsisakė išduoti vizas | Diena.lt

RUSIJOS ANTAUSIS „MISIJAI SIBIRAS“: VĖL ATSISAKĖ IŠDUOTI VIZAS

Rusijos Federacijos ambasada Lietuvos Respublikoje antrus metus iš eilės atsisakė išduoti vizas „Misija Sibiras“ ekspedicijai. Šiais metais „Misija Sibiras'19“ komanda planavo vykti į Krasnojarską ir įgyvendinti praėjusių metų planą, tvarkydami čia esančius lietuvių kapus bei susitikdami su šiose vietose tebegyvenančiais lietuviais.

Projekto „Misija Sibiras“ organizatoriai nesupranta šio sprendimo, nes projekto vykdoma misija nėra niekaip susijusi su politiniais procesais.

„Sibiro gamta yra gaivališka, daugybė lietuvių kapinių nyksta be priežiūros. Jeigu ne „Misija Sibiras“ ekspedicijos, dalies kapinių šiandien jau nebūtų įmanoma rasti ir identifikuoti. Apmaudu, kad kapų tvarkymas yra perkeliamas į politinę plotmę“, – teigia projekto „Misija Sibiras“ vadovė Aistė Eidukaitytė.

Nors „Misija Sibiras“ šiemet į Sibirą nevyks, projektas nenutrūks. Kitaip nei 2018 m., kai teko perplanuoti ekspediciją vos per kelias savaites, nuo pat pradžių buvo ruošiami du ekspedicijų planai Krasnojarskui arba Kazachstanui.

Apmaudu, kad kapų tvarkymas yra perkeliamas į politinę plotmę.

„Nuo pat atrankos pradžios ruošėmės tiek Krasnojarskui, tiek Kazachstanui –dėliojome planus abiem šalims, komanda susitinka tiek su tremtiniais, grįžusiais iš Krasnojarsko, tiek su buvusiais politiniais kaliniais, patyrusiais kalinimą Kazachstane. Žinoma tai reikalauja dvigubai daugiau pastangų, bet svarbiausia, kad šiemet misija bus tęsiama“, – sako A. Eidukaitytė.

Nuo 2006 m. vykstantis projektas „Misija Sibiras“ šiemet išlydės jau 18-ąją ekspedicijos komandą, kuri po neigiamo atsakymo dėl vizų vykti į Rusiją, liepos 17-ąją išvyks į Kazachstano Respubliką.

„Lietuvoje dar per mažai yra žinančių apie tremties ir kalinimo vietas šioje šalyje. Pernai aplankėme Kazachstane veikusius sovietinius lagerius, kuriuose stalinizmo represijų laikotarpiu, manoma, kalėjo apie 20 tūkstančių politinių kalinių iš Lietuvos. Kaip tik šiemet sukanka 65 metai nuo Kengyro lageryje įvykusio sukilimo, kuriame reikšmingą vaidmenį atliko ten kalėję lietuviai“, – sakė A. Eidukaitytė.

Per projekto gyvavimo laiką lietuvių tremties bei kalinimo vietose sutvarkyta daugiau nei 150 kapinių. Didžioji dalis lietuvių kapinių yra Rusijos teritorijoje.

Prisidėti prie „Misija Sibiras'19“ ekspedicijos kiekvienas gali trumpaisiais numeriais 1891 – auka 3 Eur, 1892 – auka 5 Eur bei aukojimo portale aukok.lt.

Rašyti komentarą
Komentarai (23)

ALGIS

Už tai dėkokite rusafobams, priekyje su linkevičium,

ontė

Nesislėpkime. "Misija Sibiras" yra propagandinė akcija, skirta Lietuvos jaunimo patriotiškumui ir priešiškumo prieš Rusiją vystymui. Lietuva neįsileidžia Rusijos patriotinių dainų artistų, blokuoja televizijos kanalus, nekalbant apie kitus asmenis. Savo draugui Andriui internete parodžiau jo tremties Sibire miestelį, kur popas palaimino rusų pastatytą kryžių, visų tautų tremtinių atminimui.

aldona

palikime ramybėje mirusiuosius ..gerbkime jų atminimą bet ne užmirškime ir savo tėvynėje žymių žmonių apleistas kapines..ten likusius gyventi lietuvius gal ir lankyti nebūtina..jie gal jau pasirinko kur gyventi?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS