S. Čaplinskas iš ULAC buvo atleistas nepagrįstai, jis skubos tvarka grąžinamas į pareigas | Diena.lt

S. ČAPLINSKAS IŠ ULAC BUVO ATLEISTAS NEPAGRĮSTAI, JIS SKUBOS TVARKA GRĄŽINAMAS Į PAREIGAS

Buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) centro vadovas Saulius Čaplinskas iš pareigų atleistas nepagrįstai, jis skubos tvarka grąžinamas į pareigas.

Priteistas ir 15,4 tūkst. eurų vidutinis darbo užmokestis

Teismas taip pat nustatė, kad būdamas ULAC vadovu bei vykdydamas sveikatos apsaugos ministro nurodymus ėmėsi pakankamų bei protingų priemonių jų vykdymui.

Sveikatos apsaugos ministro įsakymas dėl S. Čaplinsko atleidimo panaikintas.

Ieškovui priteistas 15,4 tūkst. eurų vidutinis darbo užmokestis už priverstinį pravaikštos laiką nuo 2020 metų kovo 1 dienos, iš ULAC S. Čaplinskui priteista 3 tūkst. eurų neturtinė žala.

„Pažymėtina, kad ULAC ir AIDS centro vadovas nėra skiriamas į pareigas politinio pasitikėjimo pagrindu, o renkamas viešo konkurso būdu, naujas vadovas nėra išrinktas“, – pažymi teismas. Jo manymu, S. Čaplinsko prašymas grąžinti į buvusias pareigas yra pagrįstas.

Pernai rudenį Sveikatos apsaugos ministerijos išplatintame pranešime buvo nurodoma, kad pagrindinis argumentas atleisti S. Čaplinską buvo tai, jog jo centras laiku neperdavė Užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinės sistemos (ULSVIS) kitam ministerijos paskirtam valdytojui – Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).

Ministerija pabrėžia, kad ULAC nebendradarbiavo su Visuomenės sveikatos centru „siekiant sklandaus sistemos perdavimo, tuo pažeisdamas teisės aktų reikalavimus, bei neužtikrino kitų, ministro įsakymu pavestų funkcijų vykdymo“.

Anot ministerijos, tai užkirto kelią NVSC galimybei laiku teikti duomenis atsakingoms institucijoms, o tai savo ruožtu apsunkino darbą siekiant operatyviai ištirti užkrečiamųjų ligų židinius ir identifikuoti protrūkius, taip pat sukėlė riziką, jog visoje ES Lietuvos gyventojams bus taikomi griežčiausi judėjimo ribojimai.

„S. Čaplinskas, neperduodamas ULSVIS, užkirto kelią NVSC tinkamai realizuoti įtvirtintas pareigas, susijusias su užkrečiamųjų ligų informacijos valdymu, židinių ištyrimu, informacijos teikimo kitoms Lietuvos bei Europos institucijoms“, – teigė ministerija.

S. Čaplinskas šiuos kaltinimus neigė.

Sureagavo santūriai

Ketvirtadienio pavakarę S. Čaplinskas į šią žinią sureagavo santūriai. „Teismas pripažino mano atleidimą iš ULAC vadovo pareigų NETEISĖTU. Teismas įpareigojo skubos tvarka gražinti mane į ankstesnes ULAC vadovo pareigas“, – feisbuke rašė profesorius.

Medikas S. Čaplinskas ULAC vadovavo nuo 1989 metų, kai ši įstaiga dar vadinosi Lietuvos AIDS centru. Iš pareigų jis buvo atleistas šiemet kovą, pasibaigus nedarbingumui.

Sprendimą atleisti S. Čaplinską priėmė buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, o dabartinis ministras Arūnas Dulkys teigė neturintis pagrindo šio sprendimo pakeisti.

Teismo sprendimas S. Čaplinsko byloje nėra galutinis ir per 30 dienų gali būti skundžiamas.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Cianidas

Gerai lojantys šuniukai,visada reikalingi ant grandinės prie dvaro rūmų

Tai jis

Jau info žiniasklaidos žvaigźdė.o dabar per dvi vietas dirbs tai daugiau uždirbs koncervas

Faktas

Visas tas cirkas vyksta del akiu.. neveltui chaplinskij uoliai atidirbinejo non stop, nors ir atleistas… graziai rezisuoja spektaklius-atleido, grazino, pareigom ir postais tik keiciasi, o cirkas tesiasi
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS