SAM: gydymo įstaigoje COVID-19 užsikrėtę asmenys galėtų prašyti atlyginti žalą | Diena.lt

SAM: GYDYMO ĮSTAIGOJE COVID-19 UŽSIKRĖTĘ ASMENYS GALĖTŲ PRAŠYTI ATLYGINTI ŽALĄ

Gydymo įstaigose COVID-19 užsikrėtę asmenys ar nuo šios ligos mirusių artimieji gali kreiptis dėl žalos atlyginimo.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Teisės skyriaus patarėjos Aušrinės Storpirštienės teigimu, pagal įstatymą, žala paciento sveikatai atlyginama, jeigu ji padaryta teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas ir jos buvo galima išvengti.

„Taigi, jei būtų nustatyta, kad pacientas COVID-19 liga užsikrėtė sveikatos priežiūros įstaigoje teikiant jam sveikatos priežiūros paslaugas ir to buvo galima išvengti, dėl to patirta turtinė ir neturtinė žala turėtų būti atlyginama iš Valstybinės ligonių kasos (VLK) administruojamos sąskaitos“, – BNS perduotame komentare nurodė A. Storpirštienė.

Anot jos, jeigu būtų kreiptasi dėl žalos mirus pacientui, pirmiausia būtų nustatoma, ar mirties priežastis buvo būtent COVID-19 liga, kuria jis užsikrėtė sveikatos priežiūros įstaigoje, taip pat ar mirties buvo galima išvengti.

„Jei atsakymai į šiuos abu klausimus yra teigiami, dėl paciento mirties patirta turtinė ir neturtinė žala turėtų būti atlyginama iš VLK administruojamos sąskaitos“, – teigė SAM teisininkė.

Ji atkreipė dėmesį, kad jeigu būtų nustatyta, jog pacientas tyčia ar dėl didelio neatsargumo prisidėjo prie žalos atsiradimo – pavyzdžiui, nesilaikė taisyklių, gydytojo paskirto gydymo režimo ar pan., – žala nebūtų atlyginama arba išmokos dydis būtų mažinamas.

Kiekvienu atveju dėl žalos atlyginimo spendžia Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija.

SAM teigimu, kol kas komisija negavo nė vieno prašymo atlyginti žalą, padarytą užsikrėtus koronaviruso infekcija.

Penktadienio duomenimis, COVID-19 Lietuvoje nustatytas 1604 žmonėms, 61 asmuo mirė.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Jurate

O kur kreiptis dėl išmokų?

Ne gydytojos nuomonė.

Gal ir sumažės to viruso,nes jau mažėja.Bet ne visiems kuriems virusas rastas ligoninėse galėjo ten ir užsikrėsti.Virusas vieniems 14 dienų kitiems dvigubai ilgesnis periodas pakol pasireiškia.Ir manau,,kad tie neigiantis virusą ir užkrėtė daugelis savo artimus.

Tai visgi įvyks ,bus ieškiniu

Čia ir pakastas šuo kodėl Lietuvoje tik su COVID-19 pagrinde ir kovojama .Kitos ligos jau nėra ligos .Kas kaltas kad tai vyksta pas mus ,o gi ta pati SAM klerkai kai buvo epidemijų skyrius ir etatai panaikinti.Dabar ir kas vyko nuo pat pradžios kaltė ir yra jų ,nes laiku nieko niekas nedarė,nebuvo tam reikiamų specialistų.O jie premijuojami už gera sunkų darbą .Kai teismai pradės ieškinius nagrinėti ką tuomet pasakys Veryga su komanda?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS