Saugoti sieną su Baltarusija metamos papildomos kariuomenės pajėgos | Diena.lt

SAUGOTI SIENĄ SU BALTARUSIJA METAMOS PAPILDOMOS KARIUOMENĖS PAJĖGOS

  • 3

Reaguojant į padažnėjusius migrantų mėginimus neteisėtai kirsti valstybės sieną, stiprinama valstybės sienos apsauga, pirmadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, šiam tikslui bus pasitelktos papildomos kariuomenės pajėgos – iki 64 karių per parą.

„Stebint tendenciją pasienyje su Baltarusija daugėti migrantų mėginimams neteisėtai kirsti valstybės sieną, turime reaguoti ir būti pasirengę blogiausiems scenarijams. Kol šiuo metu neturime pilnai įrengtų modernių sienos stebėjimo sistemų ir fizinio barjero, juosiančio visą pasienio ruožą, privalome fiziškai sustiprinti sienos apsaugą. Sutarta, kad į pagalbą pasieniečiams ateis papildomos kariuomenės pajėgos“, – pranešime cituojama ministrė A. Bilotaitė.

Sutarta, kad į pagalbą pasieniečiams ateis papildomos kariuomenės pajėgos.

„Visuomet sakėme, kad atsižvelgiant į poreikį, Lietuvos kariuomenė teikė ir toliau teiks paramą hibridinės agresijos kontekste, esame tam pasiruošę. Be to, paramą pratęsė ir „Frontex“, atsiranda naujos galimybės naudoti sąjungininkų sraigtasparnius, krizėje nesame vieni“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Lietuvos kariuomenės taip pat prašoma iki šių metų gruodžio 31 dienos pratęsti teikiamą pagalbą.

Anot VRM pranešimo, dėl ekstremaliosios situacijos susidariusi padėtis pasienyje su Baltarusija ir lieka sudėtinga. Nuolat fiksuojami migrantų bandymai neteisėtai patekti į Lietuvą iš Baltarusijos. Šiuo metu sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko 4172 migrantai, nuo rugpjūčio 2-osios, kai imta taikyti neįleidimo taktika, neįleistas 4051 užsienietis.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Ooo

Ooo kap??? Maliii_...

Žilvinas Ručys

kol neprikomentuoji kad tai ne jokie ne migrantai , o realiai galima svetima kariuomenė , kuri kirtusi sieną gali lengvai užimti Lietuvos ir kitų šalių karines bazes ir išžudyti per 24 val ne tik kad kaimus o net miestus tokius kaip Vilnius , ir tai realu . ir nebūtinai ten turi būti rudaodžiai , tai gali atlikti ir balktarusijos rusijos gaujos ir t.t. Lietuvą valdo arba kvailiai arba Lietuvos priešai .

Skelbiu.lt

Ei ne migrantai -) tvoros dar 30 metu neks nestatytu.greitai kontrabandos sumažės.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS