Seimas dėl sveikatos būklės atleido Aukščiausiojo Teismo teisėją A. Abramavičių | Diena.lt

SEIMAS DĖL SVEIKATOS BŪKLĖS ATLEIDO AUKŠČIAUSIOJO TEISMO TEISĖJĄ A. ABRAMAVIČIŲ

Seimas ketvirtadienį po pusantrų metų užtrukusių diskusijų dėl sveikatos būklės atleido Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėją Armaną Abramavičių.

Už teisėjo atleidimą per slaptą balsavimą buvo 67 Seimo nariai, po du parlamentarai balsavo prieš ir susilaikė.

Nutarimą pateikusi Prezidentūra nurodė, kad teisėjas A. Abramavičius dėl sveikatos būklės teisėjo pareigų nėjo nuo 2021 metų sausio 27 dienos.

Teisėjo A. Abramavičiaus atleidimas iš LAT buvo pradėtas dar 2021 metais, tačiau Seimas pernai atmetė tokį siūlymą, kol nebus priimtos pataisos, kad teisėjai valstybinę pensiją gautų ir juos atleidus iš pareigų dėl sveikatos būklės.

Parlamentarai tuomet argumentavo, kad nemoralu atleisti ilgą darbo stažą turinti ir sunkia liga susirgusį teisėją be socialinių garantijų. Projektas buvo grąžintas į TTK tobulinti.

Per tą laiką Seimas priėmė Teisėjų valstybinių pensijų įstatymo pataisą, kad teisėjai valstybinę pensiją gautų ir juos atleidus iš pareigų dėl sveikatos būklės.

Iki tol įstatymas numatė, kad teisėjo valstybinė pensija skiriama tik teisėjui sulaukus įstatyme nustatyto senatvės pensijos amžiaus. Teisėjai buvo likę vieninteliai iš visų asmenų, turinčių teisę gauti valstybinę pensiją, bet negalėję į ją pretenduoti nustoję pareigas eiti dėl sveikatos būklės.

Pirmojo arba antrojo laipsnio valstybinė pensija skiriama sukakus pensiniam amžiui arba jei asmenys yra pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais, netekus 60 proc. ir daugiau darbingumo. Tokia tvarka galioja ir skiriant mokslininkų, pareigūnų ir karių valstybes pensijas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS