Mirė pirmos nepriklausomos radijo stoties įkūrėjas, buvęs ministras R. Pleikys | Diena.lt

MIRĖ PIRMOS NEPRIKLAUSOMOS RADIJO STOTIES ĮKŪRĖJAS, BUVĘS MINISTRAS R. PLEIKYS

  • 1

Eidamas 64-uosius metus mirė pirmos nepriklausomos radijo stoties įkūrėjas, buvęs ministras Rimantas Pleikys.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sekmadienį pareiškė užuojautą jo artimiesiems.

„Įkūręs pirmąsias nevalstybines radijo stotis Lietuvoje, Rimantas Pleikys tapo vienu iš informacinio Lietuvos sąjūdžio lyderių. Jis rodė pilietiškumo ir drąsos pavyzdį tiek lemtingąjį 1991-ųjų sausį, tiek vėliau, prisiimdamas atsakomybę darbui Seime ir Vyriausybėje. Rimanto Pleikio nuveikti darbai liks vertingu palikimu mūsų šaliai ir įkvėpimu jos žmonėms“, – teigia Lietuvos parlamento vadovė.

„R. Pleikys savo gyvenimu įkūnijo veržlios, drąsios, permainų siekiančios iniciatyvos idėją. Kurdamas pirmąsias nepriklausomas radijo stotis ir joms vadovaudamas, jis ardė informacinį monopolį ir ruošė kelią naujoms žurnalistų kartoms“, – savo užuojautoje sako prezidentas Gitanas Nausėda.

Jis pabrėžė, kad R. Pleikys liks Lietuvos žmonių atmintyje ir kaip atsakomybę už valstybės likimą prisiėmęs Seimo bei Vyriausybės narys.

R. Pleikys savo gyvenimu įkūnijo veržlios, drąsios, permainų siekiančios iniciatyvos idėją.

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, Lietuva neteko vieno iš laisvosios Lietuvos žurnalistikos pradininkų, žmogaus, kuris siekė kurti ir stiprinti demokratijos pamatus, kuo greičiau įdiegti moderniuosius komunikacijos principus, suprato žodžio laisvės ir atsakomybės svarbą.

„Reiškiu nuoširdžią užuojautą artimiesiems, bičiuliams, bendražygiams – visiems, kuriems Rimantas buvo, yra ir bus profesionalios žurnalistikos ir tikro žmogiškumo pavyzdžiu“, – sakoma premjerės užuojautoje.

R. Pleikys 1957 metais gimė Vilniuje, vidurinę mokyklą baigė Druskininkuose, Vilniaus universitete įgijo žurnalisto specialybę.

Jis yra dirbęs Vilniaus universiteto Žurnalistikos katedros dėstytoju, Lietuvos radijo laidų užsieniui redakcijos bendradarbiu.

1989 metais R. Pleikys įkūrė pirmąją nepriklausomą radijo stotį „M-1“, 1990 metais – radijo stotį „Radiocentras“, 1990–1995 metais jis buvo „Radiocentro“ vyriausiasis redaktorius, 1995–1996 metais vadovavo televizijos „Kaunas plius TV“ Vilniaus redakcijai.

1996–2000 metais R. Pleikys buvo Seimo nario, 1996–1998 metais vadovavo Ryšių ir informatikos ministerijai.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Anonimas

Reiškia buvo komjaunimo CK sekretorius, nes tos "nepriklausomos" radijo stotys buvo komjaunimo verchuškės nuosavybė ir krovė jai turtus.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS