Seimui galvosūkis: papildoma poilsio diena pagyvenusių tėvų priežiūrai | Diena.lt

SEIMUI GALVOSŪKIS: PAPILDOMA POILSIO DIENA PAGYVENUSIŲ TĖVŲ PRIEŽIŪRAI

Seimo narė konservatorė Monika Navickienė Seimui ketvirtadienį pateikė Darbo kodekso pataisą, kurioje siūloma darbuotojams, kurie turi neįgalius, sunkiai sergančius ar 70 metų ir daugiau sulaukusius tėvus, suteikti vieną papildomą poilsio dieną per mėnesį, sudarant sąlygas pasirūpinti tėvų poreikiais.

Parlamentarės siūlymas sulaukė pritarimo po pateikimo, už jį balsavo 50 Seimo narių, niekas nebuvo prieš, 19 parlamentarų susilaikė. Po svarstymo komitetuose į Seimo plenarinių posėdžių salę projektas sugrįš gegužės 30 d.

Seimas taip pat nutarė paprašyti Vyriausybės išvados.

Darbuotojai, kurių tėvai turi negalią ar yra pasiekę garbaus amžiaus, dažnai turi skirti nemažai dėmesio jų priežiūrai: nuvežti ar palydėti į gydymo ar kitą įstaigą, padėti apsirūpinti maisto produktais ar kitais pirkiniais, sutvarkyti buitį ir panašiai. Tačiau, pasak Seimo narės konservatorės M. Navickienės, šiandien Lietuvoje į šiuos įsipareigojimus nėra pakankamai atsižvelgiama.

Todėl siūloma įteisinti, kad darbuotojams, turintiems tėvus (arba vieną iš jų), kuriems nustatytas 0-25 procentų darbingumo lygis, arba kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis; kurie serga į Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą sąrašą įrašytomis ligomis ir kuriems gydyti nuolat reikalinga hemodializė; kuriems 70 metų ir daugiau, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę).

Siūloma, kad teikiama Darbo kodekso pataisa įsigaliotų jau nuo šių metų liepos 1 d.

Pagal šiuo metu galiojančio Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymą, viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę) suteikiama tik darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų, mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Dainius

.Jeigu švenčių arba papildomas poilsio dienas darbdaviai neatskaitys (neatims) iš įstatymiškai priklausančių dirbančiojo metinių atostogų, kaip kad pvz. yra vienoje gerai žinomoje Sūduvos krašto kepykloje, manau kiekviena papildoma poilsio diena dirbančiuosius nudžiugins...

...

Taip, juk reikia padėt tėvams kontrabandinėmis cigaretėmis prekiaut.

Ei,

O jeigu neįgalumą turi broliai,seserys,vyras ar dar kažkas,tai jiems nereikia tos laisvos dienos priežiūrai per mėnesį,ką? O šiaip tai visi neįgalieji gauna pašalpas tiem reikalam,dargi yra soc.tarnybos su savo paslaugom,transportu ir kt.,veža ir į dializes ,tik paskambint reik.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS