Sinoptikas: pavasarines striukes jau galima išsitraukti | Diena.lt

SINOPTIKAS: PAVASARINES STRIUKES JAU GALIMA IŠSITRAUKTI

  • 0

Praėjusią savaitę išankstinės prognozės rodė, kad jau šiomis dienomis į Lietuvą ateis tikrasis pavasaris. Esą termometro stulpeliai šoktelės ir iki 15 °C šilumos. Kokie naujausi sinoptikų duomenys šią savaitę? Apie tai pokalbis su sinoptiku Tadu Kantautu.

– Ar jau galime laukti gerų orų? Ar jau galime nudžiuginti žmones?

– Artimiausiomis dienomis orai keisis. Artimiausiu metu praslinks šaltasis atmosferos frontas, jis atgabens vėsesnį orą. Orai keisis ir nebebus tokie gražūs. Šiandien debesuota, tik šiaurės vakarinėje šalies dalyje po pietų debesys sklaidysis. Atkeliaus ir lietingesni orai. Šiandien lietaus dar bus nedaug, vyraus nedidelis lietus, daugiausia rytiniuose, pietrytiniuose rajonuose, tačiau nuo trečiadienio iš vakarų ir pietvakarių pradės keliauti aktyvesni ciklonai, atmosferos frontai. Orai bus drėgnesni, palis beveik kiekvieną dieną. Lietaus kiekiai bus įvairūs. Gal šiek tiek mažiau klius pietiniams rajonams, daugiau šiauriniams ir vakariniams. Tačiau lietaus daugiau ar mažiau bus, galima sakyti, visoje šalyje. Kartu iš pietvakarių atkeliaus ir šiek tiek šiltesnis oras, tačiau orui šilti trukdys debesys ir lietus. Nors bus lietinga, tačiau šalta taip pat nebus.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

– Kaip suprantu, žieminių striukų dar nusimesti nereikėtų?

– Manau, pavasarines striukes jau galima išsitraukti, nes bus lietinga, bet atkeliaujantis oras nebus šaltas.

– Jeigu ateina šaltesni orai, ar sulauksime pakankamai saulės?

– Saulės tikrai bus. Kuo toliau, tuo daugiau. Dienos ilgėja. Pavasarį būna gerokai daugiau saulėtų dienų nei žiemą. Viskas priklauso nuo cirkuliacijos: kai ciklonas – daugiau debesuota, kai anticiklonas – daugiau saulės. Tikrai saulės bus nemažai.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS