Solidarumo su Baltarusija akcija: vasario 7-ąją kviečia iškelti vėliavas | Diena.lt

SOLIDARUMO SU BALTARUSIJA AKCIJA: VASARIO 7-ĄJĄ KVIEČIA IŠKELTI VĖLIAVAS

Seimo Užsienio reikalų komitetas kreipiasi į Lietuvos gyventojus ir viešojo bei privataus sektoriaus įmones, skatindamas šių metų vasario 7 d. parodyti solidarumą su baltarusiais iškeliant baltas-raudonas-baltas vėliavas, uždegant žvakutes prie Baltarusijos Respublikos ambasados ar skiriant lėšų žmogaus teisių gynimu Baltarusijoje besirūpinančioms organizacijoms.

Komitetas taip pat pakvietė Vilniaus miesto savivaldybę apsvarstyti galimybę įamžinant baltarusių kovas ir jose žuvusius asmenis suteikti simbolinį pavadinimą  kuriam nors Vilniaus miesto skverui ar gatvei, pavyzdžiui, pavadinti gatvę Baltarusijos revoliucijos arba pirmojo po suklastotų 2020 m. prezidento rinkimų kilusiuose protestuose žuvusio protestuotojo Aliaksandro Taraikouskio vardu.

Tokie siūlymai suformuluoti Seimo komiteto pareiškime „Dėl veiksmų solidarizuojantis su Baltarusijos žmonėmis“.

Jame Seimo komitetas skatina „kiekvieną Lietuvos gyventoją išreikšti solidarumą su Baltarusijos žmonėmis, uždegant žvakutę prie Baltarusijos ambasados žuvusiesiems protestuose dėl Baltarusijos laisvės atminti, išsiunčiant laišką politiniam kaliniui, skiriant lėšų žmogaus teisių gynimu Baltarusijoje besirūpinančioms organizacijoms ar nepriklausomai įvykius Baltarusijoje nušviečiančiai žiniasklaidai“.

Pareiškime primenama apie nuo 2014 m. Seime vykdomą iniciatyvą „Parlamentarai už laisvę (MP4Freedom)“, kurios esminė idėja yra ta, kad Seimo nariai represijų Baltarusijoje mastą ir pobūdį suprastų per asmeninę savo globojamų politinių kalinių patirtį.

Žmogaus teises ginančių organizacijų duomenimis, šiuo metu Baltarusijoje yra 226 politiniai kaliniai, kuriems labai svarbus asmeninis dėmesys ir domėjimasis jų likimu.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Kaip žiauru....

Čia fašistinė krauju pralieta vėliava......panagrinėkite istoriją....

Anonimas

O kiek sumokėsit už iškėlimą ? Be 100 eur net neinu į kalbas. Ir vėliavą dar duokit....

SKIRKITE LEŠU

Yra du Fondai BYSOL(civiliai) BYPOL(jegos strukturos) Kaip ten su šiu fondu lešom? Kaip sekasi administratoriui?:) Hilton viešbutyje dar gyvena ar jau ispanijoj findo lešas investoja i NT investuoja:)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS