Streikas įsibėgėja: jau streikuoja 5 tūkst. mokytojų | Diena.lt

STREIKAS ĮSIBĖGĖJA: JAU STREIKUOJA 5 TŪKST. MOKYTOJŲ

Trečią savaitę besitęsiantį pedagogų streiką dėl etatinio apmokėjimo organizuojanti profsąjunga skelbia apie augimą.

Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga antradienį pranešė, kad jos gretos išaugo nuo 3 tūkst. iki 5 tūkst. mokytojų.

Prie profsąjungos prisijungė 74 ugdymo įstaigų pedagogai.

Ji toliau kritikuoja Švietimo ir mokslo ministerijos pasiūlymus dėl rugsėjį įvesto etatinio apmokėjimo modelio, rengiantis vėliau šią savaitę vyksiančioms deryboms dėl naujos sistemos tobulinimo.

Ministerija skelbė, kad tie pasiūlymai praėjusią savaitę buvo parengti susitikus su A. Navicko ir kitų švietimo profsąjungų lyderiais.

Tai čia visiškas nekonstruktyvumas, negebėjimas, neturėjimas administracinių gebėjimų spręsti ginčą.

„Jokio čia protokolo nėra. Mes esame ministerijai pateikę savo reikalavimus, o jie mums atsiunčia pasiūlymus, kuriuos parengė kitos profesinės sąjungos“, – BNS sakė A. Navickas.

„Tai čia visiškas nekonstruktyvumas, negebėjimas, neturėjimas administracinių gebėjimų spręsti ginčą“, – pridūrė jis.

Profsąjunga, be kitų dalykų, reikalauja didinti mokytojų algų koeficientus ar mažinti klases.

Šių dalykų ministerijos paviešintuose siūlymuose nėra.

„Susitarime turi atsirasti visi dalykai. Toliau yra klausimas, kaip kada, kokie būtų terminai, mastai ir dydžiai, įgyvendinimo laikotarpiai“, – kalbėjo A. Navickas.

„Kada mums pavyks susitarti, spręstume dėl streiko nutraukimo“, – teigė jis.

Profsąjungos duomenimis, antradienį streikuoja 78 mokyklų pedagogai. Ministerija teigia, jog protestuoja mokytojai iš 72 mokyklų.

Įsibėgėjus streikams, opozicija surinko parašus po švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės interpeliacija.

Rašyti komentarą
Komentarai (33)

vilija

Kasininlko darbas zymiai sumkesnis nera ka ten lyginti ir nemazai kasininku turi baige aukstasias ar kolegijas. Kasininkas zymiai daugiau dirba valandu negu mokytojas. Mokytojas tik ziniu turi, pasiaukojimas vienodas. Ir kodel tas kasininkas turi islaikyti mokytojus kas jam nuo to geriau ir jeigu dar vaiku neturi?

vilija

Tai kad Lietuvoje pabaige vidurine seda i kaleima tai koks skirtumas ar jie baigs vidurine ar ne. Pabaige mokslus bedarbiai ar kaliniai. Uz gera moksla turi mokytojams primoketi tevai, masinos geros, namai dideli, gaunami pinigai nemazi o mokslas nemokamas

Klausimas

Kodel visur vis iskeliamas toks klausimas,o jis tai ne del piketo " jei nekialia reikia emigruoti"kas tai vis siulo ,kodel.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS