„Ir taip turime šiluminius tinklus šalia – nuolat dūmai, dulkės, kietosios dalelės, o čia dabar atliekos – tai bus ir kvapas, dalelės, visa kita“, – šnekėjo šiaulietė Giedrė Rašinskienė.
„Čia bus deginamos visokios atliekos, tarp jų ir plastikas, ir maisto atliekos. Niekas nežino, kokie junginiai galiausiai susidarys išeinant, nes bet kokios taršos 100 proc. neišvalysi“, – kalbėjo šiaulietis Rimvydas Kazlauskas.
„Visiškai šalia – 800 metrų, iki artimiausių namų 300 metrų. Rėkyvos rekreacinė zona – nei kilometro nėra. Tai čia absurdas būtų tokioje vietoje, viduryje miesto, suvežti tonas šiukšlių“, – nurodė šiaulietis Artūras Konderauskas.
LNK stop kadras.
Savivaldybės internetiniame tinklalapyje nurodyta, kad šioje jėgainėje per metus būtų sudeginama apie 30 tūkst. tonų skirtingų rūšių atliekų. Pavyzdžiui, vaistai, chemija, automobilių filtrai ar sauskelnės. Pačioje teritorijoje būtų galima saugoti iki 500 tonų atliekų, kas sudaro maždaug 30 pilnutėlių sunkvežimių.
„Taip draudžia pečius, elektrą junkitės, tik dujas, o čia priveš visokio mėšlo, ką norės, tą ir degins atvežę“, – teigė šiaulietė Irma Burnickienė.
„Tai jos bus rauginamos, kad išgautų kuo didesnį efektyvumą. Tai įsivaizduokite, kokie turėtų būti kvapai“, – aiškino A. Konderauskas.
„Mūsų turtai, esame gyventojai, mums priklauso laisvė, grynas oras, švarus vanduo. Palaukite, juk viskas nutekės į šulinius arba į gręžinius“, – pabrėžė šiaulietis Juozas Staponkus.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Dūmai iš jėgainės pasiektų net tris Šiaulių gyvenamųjų namų kvartalus. Juose daug naujos statybos namų, gyvena jaunos šeimos su vaikais. Šiauliečiai baiminasi dėl savo ir vaikų sveikatos.
„Mieste mes ir taip turime daug taršos šaltinių, turime dažnai viršijančias ribines normas. Mums dar vieno taršos šaltinio tikrai nereikia. Tas atliekas galima perdirbti kitais būdais“, – sakė Šiaulių tarybos narys Zakiras Medžidovas.
„Kas užtikrins, kad iš tikrųjų nenusižengs tiems numatytiems standartams? Kas juos patikrins? Gaunant leidimus jie labai gražiai visko prirašo, kad bus atitiktos normos ir viskas, bet ar bus įgyvendinta?“ – aiškino G. Rašinskienė.
„Kaip sportui yra sporto salė, taip kiekvienai veiklai turi būti paskirta atitinkama teritorija, kur tarša sklistų. Numatomas kaminas – 24 metrų, tai visos tos dalelės kris ant gyvenamųjų namų kvartalų“, – kalbėjo R. Kazlauskas.
Žmonės pikti, kad informacija savivaldybėje apie naują statinį buvo neviešinta anksčiau. Anot šiauliečių, toks jausmas, kad valdžia norėjo tyliai prasmukti. Tačiau meras ginasi.
„Yra įprastinė procedūra – tą procedūrą pradeda daryti Aplinkos ministerija, ji paprašo paskelbti tam tikrą informaciją tinklapyje ir nuo tada pradeda skaičiuotis laikas, kada tu duosi išvadą atgal“, – nurodė Šiaulių meras Artūras Visockas.
Ir tikina, kad miesto viduryje savivaldybė neleis statyti jokios naujos jėgainės.
„Galiu nuraminti – kol aš dirbsiu šitą darbą, tokių dalykų nebus, nes tai tiesiog antilogiška. Net jeigu ten būtų tik biokuras arba žibučių žiedlapiais kūrenama – irgi nebūtų“, – tvirtino Šiaulių meras.
Sužinoję apie „naujus kaimynus“, šiauliečiai iškart ėmė rinkti parašus ir išreikšti savo prieštaravimą.
Naujausi komentarai