Svarstys, ar mobilizacijos specialistams netaikyti reikalavimo mokėti anglų kalbos Pereiti į pagrindinį turinį

Svarstys, ar mobilizacijos specialistams netaikyti reikalavimo mokėti anglų kalbos

2025-05-04 14:46
BNS inf.

Seimas svarstys, ar savivaldybėse dirbantiems mobilizacijos specialistams netaikyti reikalavimo mokėti anglų kalbą.

Svarstys, ar mobilizacijos specialistams netaikyti reikalavimo mokėti anglų kalbos
Svarstys, ar mobilizacijos specialistams netaikyti reikalavimo mokėti anglų kalbos / L. Balandžio / BNS nuotr.

Kaip teigė šią savaitę įstatymo projektą posėdžio metu pristatęs socialdemokratų frakcijos seniūnas Remigijus Motuzas, šiuo metu 17 savivaldybių nėra mobilizacijos specialistų.

Anot jo, nors konkursai į šias pareigas yra paskelbti, tačiau dažnu atveju kandidatai neatitinka reikalavimų.

„Vienas iš svarbiausių reikalavimų, kurio neatitinka, tai yra anglų kalbos mokėjimas B2 lygiu. Kaip rodo praktika, šių žinių faktiškai savivaldybėse dirbant tiesioginį praktinį darbą nereikia“, – iš Seimo tribūnos kalbėjo R. Motuzas.

Pasak socialdemokrato, įstatymo projektu siūloma mažinti specialiuosius keliamus reikalavimus civilinės mobilizacijos specialistams, priimamiems į valstybės tarnybą.

„Konkrečiai siūloma atsisakyti reikalavimų mokėti anglų kalbą ne žemesniu kaip B2 lygiu, taip pat numatyti pareigą vadovams, dalyvaujantiems formuojant mobilizacijos politiką, tvirtinti mobilizacijos specialisto pareigybės aprašymą. Priimdami šį įstatymo projektą, išlaikytume jau esamus ir pritrauktume naujų specialistų ir, žinoma, kas yra aktualu šiandien, užtikrintume geresnį savivaldybių pasirengimą mobilizacijai“, – teigė R. Motuzas.

„Žinoma, reikia anglų kalbos, nes vis tiek elementarus šnekėjimas reikalingas, gali būti žemesnis kaip B2 lygis, pavyzdžiui, B1 arba A2. A2, kiek žinau iš praktikos, pakanka elementariam susikalbėjimui, tai yra praktiniam susikalbėjimui“, – sakė socdemas.

Po pateikimo už Mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo pataisas balsavo 66 parlamentarai, vienas susilaikė.

Projektą svarstyti Seimo salėje ketinama gegužės 13 dieną.

Kaip BNS informavo Krašto apsaugos ministerija, kiekvienoje savivaldybėje yra už mobilizaciją atsakingi pareigūnai, kurie pagal turimus planus ir nurodytus poreikius atitinkamos grėsmės atveju informuos savivaldybės gyventojus apie jų teises, pareigas ir visas mobilizacijos priemones, kurios bus taikomos mobilizacijos metu.

Šie specialistai yra dalis Civilinio mobilizacinio personalo rezervo, kurį sudaro Lietuvos piliečiai, dirbantys įvairiose institucijose, organizacijose ir ūkio subjektuose, kurie dalyvauja valstybės pasirengime mobilizacijai.

Tarp jų yra ministerijos, savivaldybės, kitos institucijos, joms pavaldžios įstaigos ir privačios nuosavybės įmonės, tokios kaip Policijos departamentas, vandens tiekimo įmonės, Lietuvos geležinkeliai, ligoninės.

Šiuo metu tokių subjektų yra daugiau nei 700. Civiliniam mobilizaciniam personalo rezervui priskirti asmenys vykdys funkcijas, numatytas mobilizacijos planuose.

Šiuo metu į mobilizacinio personalo rezervą yra įrašyta apie 80 tūkst. piliečių. Šis skaičius yra kintantis ir kasmet didėja, nes į pasirengimą mobilizacijai įtraukiama vis daugiau subjektų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra