Švietimo darbuotojai rengia piketą prie ministerijos | Diena.lt

ŠVIETIMO DARBUOTOJAI RENGIA PIKETĄ PRIE MINISTERIJOS

Švietimo, mokslo ir sporto ministrui Algirdui Monkevičiui ketvirtadienį kviečiant penkias profesines sąjungas aptarti kolektyvinės sutarties įgyvendinimą, dalis švietimiečių prie ministerijos rengia protesto akciją.

Simbolinę akciją „Uždek šviesą moliūge“ rengia Egidijaus Milešino vadovaujama Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), jau anksčiau pranešusi apie planus šiemet rengti streiką.

„Simbolinės akcijos metu, skverelyje priešais Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, bus uždegta daugybė moliūgų – žibintų, kurių skleidžiama šviesa padės tamsiais biudžeto priėmimo labirintais klaidžiojantiems politikams priimti švietimo bendruomenei palankius sprendimus“, – teigia profesinė sąjunga.

LŠMPS tvirtina, kad Švietimo ministerija šiemet pasirašytoje švietimo ir mokslo šakos kolektyvinėje sutartyje įsipareigojo įvairių grandžių pedagogų algoms kitąmet papildomai skirti beveik 118 mln. eurų, tačiau 2020 metų valstybės biudžeto projekte papildomai numatyti tik 55,5 mln. eurų.

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad rengiant biudžeto projektą ši sutartis nevykdyta, nes Švietimo ministerija nebuvo gavusi Vyriausybės įgaliojimų jai pasirašyti.

Apie galimybę streikuoti, jei nepavyks su ministerija pasirašyti naujos dvišalės kolektyvinės sutarties, svarsto ir pernai streiką rengusi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga.

Kviečiu švietimo ir mokslo bendruomenę kartu kalbėti, spręsti susidariusią situaciją.

M. Monkevičius, be LŠMPS, žada susitikti su švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ ir Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profesinės sąjungos atstovais.

Mokytojų ir dėstytojų darbo užmokesčio didinimą A. Monkevičius įvardija kaip „prioritetinį darbą“.

„Mums svarbu, jog didėtų taip pat švietimo pagalbos ir kitų pedagoginių darbuotojų darbo užmokestis. Suprantu profsąjungų atstovų lūkesčius. Viso to siekiame ir mes. Todėl kviečiu švietimo ir mokslo bendruomenę kartu kalbėti, spręsti susidariusią situaciją“, – pažymi ministras A. Monkevičius.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Klaipėdietis

Gana tiems švietimo darbuotojams virkauti. Jų atlyginimai nėra tokie jau ir maži, kaip realiai netrumpos ir atostogos. Pirmiausiai pastarieji patys turėtų ieškoti lėšų iš savo vidinių resursų.Jau ne kartą TV laidose ir spaudoje buvo teigiama, kad remiantis atlikta analize teigiama, jog mokytojų skaičius Lietuvoje yra per didelis mokinių skaičiui, kad neracionalu išlaikyti pustuštes, neretai kaimo vietovėse esančias mokyklėles, kuriose įvairaus amžiaus, sugebėjimų mokiniai mokosi vienoje klasėje. Paprasčiau būtų šiuos mokinius vežti į didesnes mokyklas mokykliniais autobusiukais. Tokiu būdu būtų atsisakoma brangiai išlaikomų pastatų, Neliktų poreikio papildomiems etatams (valytojai, ūkio dalies darbuotojai, virėjai). Galimai tektų atsisveikinti ir su šių mokyklų direktoriais, pavaduotojais, vienu kitu mokytoju. Dabar susidaro įspūdis, kad norimi išjoti visų kitų sąskata, nepadarius savo namų darbų, neoptimizavus ir nepertvarkius sistemos.

S

Piketuokit kiek norit,pinigu vistiek nera,nes pirks visureigius,po to malunsparnius tad galit ramus eit y klases ir siltai sedet.

geda

geda mokytojams piketuoti. Gauna nemazus atlyginimus. Dabar vaikams atostogos , tai ir jie atostogauja. Gyvenu salia mokyklos ir matau kad ji tuscia. Visa vasara irgi atostogauja. O kai dirba tai 14 - 15 val traukia namo. Ir jiems dar blogai?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS