Taivanas padės ugdyti skaitmeninį raštingumą Lietuvos mokyklose ir versle | Diena.lt

TAIVANAS PADĖS UGDYTI SKAITMENINĮ RAŠTINGUMĄ LIETUVOS MOKYKLOSE IR VERSLE

  • 11

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė trečiadienį Vilniuje susitiks su Taivano skaitmeninių reikalų ministre Audrey Tang (Odri Tang) ir aptars naujus bendradarbiavimo projektus, taip pat pažangą vykdant ankstesnius susitarimus, antradienį pranešė ministerija.

Numatyta, kad vizito metu bus pasirašytas susitarimo memorandumas su Inovacijų agentūra dėl bendradarbiavimo ugdant Lietuvos regionų moksleivių ir mokytojų skaitmeninius įgūdžius bei dėl skaitmeninių technologijų diegimo versle. 

„Memorandume numatoma ne tik ugdyti mūsų moksleivių ir mokytojų skaitmeninį raštingumą, bet ir keitimasis talentais, stažuočių programos – tai sudarys galimybes jauniems specialistams įgyti tarptautinės patirties pirmaujančiose technologijų inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos įmonėse“, – pranešime sakė A. Armonaitė. 

Memorandume numatoma ne tik ugdyti mūsų moksleivių ir mokytojų skaitmeninį raštingumą, bet ir keitimasis talentais, stažuočių programos.

Be to, planuojama aptarti Lietuvos ir Taivano galimybes dalyvauti trišaliuose projektuose, pavyzdžiui, atstatant Ukrainą. Lietuva turi daugiau patirties statybų sektoriuje, o Taivanas – skaitmenizuojant, diegiant kompiuterinę įrangą. 

Taivano ministrė A. Tang Lietuvoje viešės sausio 11-13 dienomis. Taivaniečių atstovybės Lietuvoje vadovas Ericas Huangas (Erikas Huangas) anksčiau BNS patvirtino, kad A. Tang sausio 12 dieną dalyvaus Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto ir „Go Forward Academy“ rengiamoje diskusijoje apie skaitmenines technologijas ir demokratijos ateitį.

A. Tang Lietuvoje viešės toliau gilėjant Vilniaus ir Taipėjaus ryšiams.

Pernai lapkritį Taivanas paskelbė apie pirmąją į Vidurio ir Rytų Europą orientuoto Taivano investicijų fondo 3,5 mln. eurų investiciją Lietuvoje, skirtą lazerių technologijas vystančiam startuoliui „Litilit“.

Be to, Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutas Lietuvos daiktų interneto prietaisų gamybos grupei „Teltonika IoT Group“ žada perduoti puslaidininkių lustų technologijas. Tai numatanti sutartis, BNS žiniomis, turėtų būti pasirašyta kitą savaitę. 

Dėl Vilniaus ir Taipėjaus ryšių, o ypač dėl Lietuvos sprendimo leisti atidaryti Taivano atstovybę šalyje šios salos pavadinimu, pyksta Kinija, apribojusi dvišalę prekybą. Europos Sąjunga (ES) dėl šių Pekino veiksmų Lietuvos atžvilgiu kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Gausim

skaitmenine "investicija" kaip greičiau pakeist lytį pagal pageidavimą .....Taivanio "skaitmeninė" ministre patars .

būtų gerai

kad padėtų mūsų IT proto bokštams sukurti normaliai veikiančią esveikata

Šakės

Taigi krachas pasirodė su turizmu ( kodėl tiek mažai užsieniečių turistų, mokančių pinigus, o ne pseudoturistu išlaikomų už ES ir Lietuvos pinigus, palyginus su ankstesniais metais?, dabar einama prie švietimo. Nieko gero nesitikekite. Mašinos lėtos, brokas, brangus aptarnavimas. Jie gamina daug gaminių, bet ne visi kokybiški. Todėl tersiame aplinką, nes daiktai greitai genda ir lūžta. Aišku čia yra svajonė gaminti daug ir kokybiškai, bet peržengus tam tikras ribas nebelieka arba kokybės arba greičio . Europa visada garsėjo kokybė, todėl nesekite 3 pasaulio pavyzdžiu
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS