Teisėjų taryba vieningai pritarė neblaivaus LAT teisėjo atleidimui | Diena.lt

TEISĖJŲ TARYBA VIENINGAI PRITARĖ NEBLAIVAUS LAT TEISĖJO ATLEIDIMUI

Teisėjų taryba pirmadienį per neeilinį posėdį vieningai pritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui atleisti iš pareigų neblaivų vairavusį Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją Arvydą Daugėlą.

Už tai, kad teisėjas būtų atleistas kaip savo poelgiu pažeminęs teisėjo vardą, balsavo visi 16 tarybos narių.

„Teisėjų taryba šiandien vienbalsiai priėmė nutarimą – tenkino prezidento kreipimąsi ir patarė prezidentui kreiptis į Seimą dėl teisėjo atleidimo iš pareigų pažeminus savo poelgiu teisėjo vardą“, – vėliau žurnalistams sakė Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė.

A. Daugėla neblaivus prie vairo policijai įkliuvo Kauno rajone birželio 1 dieną. Jam nustatytas 1,82 promilės girtumas.

Jis Teisėjų tarybos posėdyje sakė, kad sėsdamas prie vairo jautėsi blaivus, nors dėl asmeninės stresinės situacijos kelias dienas iki įvykio vartojo alkoholį. Apie šias priežastis A. Daugėla Teisėjų tarybai papasakojo neviešoje posėdžio dalyje.

„Jos buvo atskleistos Teisėjų tarybai, bet tai buvo tokie subtilūs tikrai asmeniniai gyvenimo momentai. (...) Mes išklausėme kolegos, iš tikrųjų bendražmogiškai visi jį užjaučia, tik tiek, kad, kaip aš jau sakiau ir posėdžio metu, klaidos, kurias galima atleisti kitiems žmonėms, jos negali būti atleistos šiuo atveju teisėjui vien dėl to, kad teisėjo pareigos, jo pozicija, jo funkcija visuomenėje nesuderinama su tokiomis klaidomis“, – sakė S. Rudėnaitė.

Klaidos, kurias galima atleisti kitiems žmonėms, jos negali būti atleistos šiuo atveju teisėjui vien dėl to, kad teisėjo pareigos, jo pozicija, jo funkcija visuomenėje nesuderinama su tokiomis klaidomis.

Pasak jos, įvertinus, kokia alkoholio koncentracija buvo nustatyta, teisėjas prieš sėsdamas prie vairo turėjo įvertinti tai, kad alkoholį vartojo anksčiau, ir įsitikinti, kad gali vairuoti.

Laikinoji Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė S. Rudėnaitė sakė, kad dvejus metus šiame teisme dirbęs teisėjas kolegų vertinamas gerai, yra puikus profesionalas.

„Mūsų teismui, aš manau, tai praradimas kaip profesionalo, kaip žmogaus – tai yra praradimas iš tikrųjų“, – kalbėjo ji.

Teisėjai vengia kalbėti apie problemas

S. Rudėnaitės teigimu, susiklosčiusi situacija vis dėlto parodė, kad A. Daugėla buvo „per daug uždaras“, dėl ko jam, matyt, buvo sunku su kolegomis pasikalbėti apie slegiančias problemas.

„Galbūt tai irgi viena iš priežasčių, kodėl jis nerado kažkokios paramos iš išorės“, – svarstė teismo pirmininkė.

Pasak jos, nors šiuo atveju situacija susiklostė dėl asmeninių teisėjo išgyvenimų, panašiais atvejais anksčiau nusižengimą padarę teisėjai yra įvardiję, jog tai nulėmė persidirbimas, įtampa darbe.

„Teisėjo profesija yra šiuo atveju nedėkinga, kad teisėjas pagal savo pareigas privalo kaip ir būti santūrus, nerodyti savo emocijų teismo posėdyje proceso dalyviams ir tas, matyt, persikelia iš dalies, kad ir gyvenime mums yra sudėtingiau apie savo problemas kalbėti“, – sakė S. Rudėnaitė.

Ji vylėsi, kad Teisėjų tarybos planuojamas psichologinio klimato teismuose tyrimas padės spręsti tokias problemas.

„Imsimės nedelsdami, nes gyvenimas iš tikrųjų verčia tai daryti“, – kalbėjo tarybos pirmininkė.

A. Daugėlos įgaliojimai šiuo metu yra sustabdyti. Pasak S. Rudėnaitės, jis penkerius metus negalės eiti pareigų, kuriose reikia turėti nepriekaištingą reputaciją.

Kauno apygardos prokuratūra dėl neblaivaus vairavusio teisėjo atlieka ikiteisminį tyrimą.

Pagal Konstituciją ir Teismų įstatymą prezidentas priima dekretą kreiptis į Teisėjų tarybą dėl patarimo atleisti teisėją iš pareigų pažeminus teisėjo vardą. Teisėjo įgaliojimai sustabdomi, kol bus priimtas sprendimas dėl teisėjo atleidimo iš pareigų.

LAT teisėjus skiria ir atleidžia Seimas prezidento teikimu.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Oho

Cia nieko tragisko Priims i kita piniginga vietele

Anonimas

O baudžiamoji byla ir teistumas priklausantis pagal BK ir bus? Ar teisėjams BK negalioja?

Ne Ne Ne

Jokių išlygų. Jokių dvigubų standartų/ Baigiate sunaikinti tautos pasitikėjimąTeisėsauga.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS