Teisėjų tarybos vadovė: be resursų idealistiškai kalbėti apie reputaciją ilgai negalime | Diena.lt

TEISĖJŲ TARYBOS VADOVĖ: BE RESURSŲ IDEALISTIŠKAI KALBĖTI APIE REPUTACIJĄ ILGAI NEGALIME

Teismas turėtų turėti didesnį autoritetą, bet be resursų, kompetentingų žmonių idealistiškai kalbėti apie reputaciją ilgai negalime, sako Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė.

„Teismas turėtų turėti didesnį autoritetą visom prasmėm, ne tik reputacijos ir pasitikėjimo, bet ir realaus nepriklausomumo nuo kitų valdžių, tiek formuojant teisėjų korpusą, tiek su dabar labai sujautrėjusiu finansavimo klausimu. Teismas turėtų būti patraukli darbo vieta visiems teisininkams, galvojame, kaip pritraukti žmones ir padaryti mūsų sistemą patrauklesne“, – penktadienį interviu Lietuvos radijui sakė S. Rudėnaitė.

„Be resursų, be žmonių, kurie kompetentingi, be konkurencingos darbo vietos tesime mes idealistiškai kalbėti apie reputaciją, apie autoritetą irgi neilgai galime“, – pažymėjo Teisėjų tarybos pirmininkė.

Teismas turėtų būti patraukli darbo vieta visiems teisininkams.

Teismų reputacijos, finansavimo ir kitus klausimus teisėjai penktadienį aptars Vilniaus rajone vyksiančiame Visuotiniame teisėjų susirinkime – tai aukščiausia teismų savivaldos institucija.

Į kas dvejus metus vykstantį susirinkimą šaukiami visi Lietuvos teisėjai ir sprendžiami svarbiausi teismų sistemos klausimai, skelbia Nacionalinė teismų administracija.

Pastaraisiais metais teismų reputacijai kenkia korupcijos bylos, neblaivūs prie vairo įkliuvę teisėjai. Patys teisėjai kelia klausimą dėl per mažo darbo užmokesčio.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS