Dažniau bus skiriamos su laisvės atėmimu nesusijusios bausmės | Diena.lt

DAŽNIAU BUS SKIRIAMOS SU LAISVĖS ATĖMIMU NESUSIJUSIOS BAUSMĖS

  • 14

Seimas antradienį priėmė įstatymų pataisų paketą, kuris leis dažniau taikyti bausmes, nesusijusias su laisvės atėmimu.

Už probacijos mechanizmą plečiančius Baudžiamojo bei Bausmių vykdymo kodekso pakeitimus balsavo 90 Seimo narių, prieš buvo vienas ir susilaikė septyni parlamentarai. Dauguma pataisų įsigalios nuo kitų metų liepos.

Pataisas inicijavusi Teisingumo ministerija (TM) argumentuoja, kad pakeitimai sumažins kalinių skaičių bei leis sutaupyti lėšų.

TM teigimu, priėmus pataisas nesunkius nusikaltimus padariusių kalinių skaičius sumažės 15 proc., o per metus tai padės sutaupyti daugiau nei 1,5 mln. eurų.

Lietuva beveik dukart viršija Europos Sąjungos (ES) vidurkį pagal nuteistųjų, tenkančių vienam gyventojui, skaičių, t. y. 100 tūkst. gyventojų tenka 235 nuteistieji.

Pasak Teisingumo ministerijos, realaus įkalinimo bausmės skiriamos maždaug trečdaliui nuteistųjų, tuo metu, pavyzdžiui, Vokietijoje, reali laisvės atėmimo bausmė skiriama maždaug 5 proc. nuteistųjų, Lenkijoje – 9 proc., Prancūzijoje – 18 proc. nuteistųjų.

Pataisos numato dažniau taikyti probaciją, intensyviąją priežiūrą atidedant bausmės vykdymą, skiriant lygtinį paleidimą, taip pat laisvės atėmimui alternatyvias bausmes: baudą, laisvės apribojimą, baudžiamojo poveikio priemones.

Intensyviąją priežiūrą bus galima taikyti ir arešto bausme nuteistiems asmenims. Šie asmenys bus intensyviai prižiūrimi elektroninio stebėjimo priemonėmis ir tai prilygs areštui namuose.

Taip pat supaprastintas lygtinio paleidimo taikymas gerai besielgiantiems nuteistiesiems – sudaryta galimybė tokius nuteistuosius paleisti iš pataisos įstaigos su intensyvia priežiūra, atlikus mažiausiai tris ketvirtadalius bausmės.

Į bausmių vykdymo procesą numatyta įtraukti nevyriausybines organizacijas, plačiau naudojant elektroninio stebėjimo priemones, taikant elgesio pataisos programas, nuteistojo integracijos į visuomenę procesus pradedant dar iki paleidimo iš pataisos įstaigos.

Be kita ko, kaip bausmę numatoma dažniau taikyti ir kitą priemonę – įmokas į nukentėjusių asmenų fondą.

Rašyti komentarą
Komentarai (14)

labai paprasta

Teismas visada nustato, kokia zala nusikaltelis padaro asmeniui arba valstybei. Taigi nusikaltusi reiketu sodinti i kamera parai laiko, per kuria jis susimoketu nukentejusiam ir lygiai tiek pat i nukentejusiu asmenu fonda. Nespes per para, sedes tol kol susimokes, nors ir iki gyvos galvos. Kalejimai kaip mat istustetu, o nusikalsti ir prarasti didelius pinigus praeitu noras. Apie zudikus atsikra kalba. Jie turetu sedeti iki gyvos galvos, o kalejime juos islaikyti privaletu ju giminaiciai. Jeigu tokiu nera, pats uzsidirbk maistui.

tam--ricardas- tu asile persiskaityk savo komentarus

vienam rasai viena antram -priestarauji pirmam komentaruj --apsispresk ko tu nori , didelio ar mazo.......

Ricardas

Apie ka jus cia snekat. kad kaip tik atvirksciai tuos kas pirma karta seda nepaleidzia o tuos kur nepirma karta leidzia i laisve. ir ko tie pensuninkai bijo.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS