Teismas pradeda bylą dėl D. Bradausko atleidimo iš VMI aplinkybių | Diena.lt

TEISMAS PRADEDA BYLĄ DĖL D. BRADAUSKO ATLEIDIMO IŠ VMI APLINKYBIŲ

  • 3

Konstitucinis Teismas (KT) ketvirtadienį rašytine tvarka pradės nagrinėti bylą dėl Dainoro Bradausko atleidimo iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovo pareigų aplinkybių.

KT vertins, ar Valstybės tarnybos bei Kriminalinės žvalgybos įstatymų nuostatos, susijusios su kriminalinės žvalgybos informacijos panaudojimu tarnybiniams nusižengimams tirti, neprieštarauja Konstitucijai.

Šioje byloje nagrinėjami du – Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) – prašymai, jie Konstitucinio Teismo sprendimu sujungti į vieną bylą.

VAAT į KT kreipėsi nagrinėdamas D. Bradausko skundą dėl jo atleidimo iš pareigų. VMI vadovo posto jis neteko dėl savo pokalbių su tuometiniu koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu.

Prieš R. Kurlianskį buvo taikomos kriminalinės žvalgybos priemonės korupcijos byloje, o D. Bradauskas pateko į jo sekimo erdvę.

Pokalbius įvertinusi Finansų ministerijos komisija nustatė, kad D. Bradauskas savo veiksmais menkino VMI autoritetą, diskreditavo valstybės tarnautojo vardą, sukūrė išskirtines sąlygas konkrečiam mokesčių mokėtojui.

LVAT nagrinėdamas iš darbo policijoje atleisto klaipėdiečio skundą kreipėsi į KT prašydamas ištirti, ar kriminalinės žvalgybos informacijos panaudojimas taikant tarnybinę atsakomybę neprieštarauja Konstitucijai.

LVAT teigimu, teisinis reguliavimas, pagal kurį kriminalinės žvalgybos informacija gali būti išslaptinama ir panaudojama taikant tarnybinę atsakomybę pagal Vidaus tarnybos statutą, neatitinka asmens teisių, tarp jų asmens teisės į privataus gyvenimo neliečiamumą ir gerbimą, ribojimo sąlygų.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Jonas

Koks tėvelis,toks ir vaikelis. TIKĖKIMĖS,jog NORS KARTĄ bus TEISINGAI,iš TIKRO TEISINGAI, bus sprendžiami jo ir į jį panašių žmogėnų darbeliai.

ALGIS

Jo žvilgsnis , kaip vokiečio , karo metu

cirku

cirkas ,durniu laive.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS