Tragiška pareigūno žūtis vienija žmones: pareigūnai papasakojo neeilinę istoriją | Diena.lt

TRAGIŠKA PAREIGŪNO ŽŪTIS VIENIJA ŽMONES: PAREIGŪNAI PAPASAKOJO NEEILINĘ ISTORIJĄ

  • 6

Praėjusį penktadienį nutikusi tragiška nelaimė, kai buvo nušautas į iškvietimą Mažeikių rajone atvykęs pareigūnas, suvienijo ne tik jo darbo kolegas iš skirtingų miestų, bet ir atsitiktinius žmones, sugebėjusius nelikti šiurpaus įvykio nuošalyje bei reikiamu metu geranoriškai padėti.

Trečiadienio vidurdienį socialiniame tinkle „Facebook“ Šiaulių policijos atstovai pasidalijo jautria žinute apie dviejų žmonių didelius darbus, kurie parodo, jog ši milžinišką atgarsį visoje šalyje sukėlusi pareigūno Sauliaus Žymanto žūtis Mažeikių rajone suvienijo  nepažįstamus žmones bendram tikslui – pagalbai.

„Mažeikių rajone nušauto policijos pareigūno tragedija sukrėtė daugelį žmonių ir sužadino jų empatiją policijos bendruomenei, kasdien tarnyboje susiduriančiai su neprognozuojamu elgesiu. Po tragiškų įvykių Mažeikiuose, Šiauliuose buvo mobilizuojamos policijos pajėgos vykti į įvykio vietą. Pietiniame Šiaulių mikrorajone gyvenantis vyriausiasis patrulis Darijus Malyševas, po naktinės pamainos nespėjęs numigti, taip pat buvo iškviestas į Patrulių rinktinės dislokacijos vietą Purienų gatvėje esančiame Šiaulių apskrities VPK pastate. Tokiais atvejais pareigūnų operatyvumas turi būti maksimalus. Minutės bėgo, o stotelėje mindžikuojantis pareigūnas autobuso vis nesulaukė. Netoliese stovėjo taksi, tačiau pareigūnas su savimi grynųjų neturėjo – tik banko mokėjimo kortelę, kuria už taksi paslaugas neatsiskaitysi. Matydamas, kad išeities nėra, Darijus žengė prie taksi vairuotojo ir papasakojo, kokioje situacijoje atsidūrė. Vairuotojas tik pasakė girdėjęs apie įvykį Mažeikiuose ir nedvejodamas pareigūnui liepė sėsti į automobilį. Darijus operatyviai atsirado reikiamoje vietoje ir kartu su kitais išvyko padėti kolegoms Mažeikiuose“, – rašoma socialiniame tinkle.

Perduokite šiuos pinigus žuvusiojo šeimai. Mano sūnūs – tokio pat amžiaus kaip jis. Viską suprantu ir užjaučiu, nes gimtinėje turiu draugų policijos pareigūnų.

Po neabejingo geradario nuoširdaus poelgio, vakare, savo pareigą atlikęs D. Malyševas suskubo skambinti jį pavėžėjusiam taksi vairuotojui, kad atiduotų skolą už suteiktą paslaugą, tačiau pastarasis atlygio atsisakė palinkėdamas pareigūnui gero vakaro. Tačiau Darjus rankų nenuleido – jautėsi skolingas už supratingumą bei pasitikėjimą reikiamu metu.

„Kitą dieną jis susirado pagelbėjusį vairuotoją Žydrūną Vaičiulį ir policijos vardu padėkojo jam už pilietiškumą bei įteikė arbatos puodelį su policijos atributika ir didžiulį šokoladą“, – skelbiama pasidalytame įraše.

Tokio pobūdžio poelgis buvo ne vienintelis, maloniai nustebinęs Šiaulių pareigūnus. Kaip pasakojo jie, žuvusio Mažeikių pareigūno laidotuvių dieną į policiją atėjo Lietuvoje šiuo metu gyvenantis Ukrainos pilietis Maksimas. Priėjęs prie informacinio langelio, jis ištraukė iš piniginės 100 eurų ir padavė čia buvusiai darbuotojai.

„Žinau apie nelaimę Mažeikiuose. Perduokite šiuos pinigus žuvusiojo šeimai. Mano sūnūs – tokio pat amžiaus kaip jis. Viską suprantu ir užjaučiu, nes gimtinėje turiu draugų policijos pareigūnų“, – ištiesdamas kupiūrą tarstelėjo vyras.

Jis neprašė nė pinigų gavimo kvito, o toks pasitikėjimas labai sujaudino Šiaulių apskrities policijos pareigūnus. „Nepažįstamojo paaukoti pinigai jau iškeliavo žuvusiojo šeimai ir artimiausiu metu ją pasieks“, – antradienį socialiniame tinkle pažadėjo Šiaulių pareigūnai.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Regina

Pasirodo pasaulyje dar įra gerų žmonių.Šiam nepažystamam žmogeliui turi labai sektis už jo gerumą.

Valdas Balynas Eks. Vyresnysis policijos komisaras.

Drausmė, pareigingumas,solidarumas, vienybė, supratingumas,pasiaukojimas , priesaika, pagarba kolegoms, pasitikėjimas , tarnystė visuomenei, būti TIKRU PAREIGŪNU .

nu gerai

bet kodėl pasakoma tik viena pusė-aišku buvo konfliktas-bet buvo ir kita pusė- iš kitos pusės nulis info-pagal us įvykius matom būna ir kitaip
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS