Traukinio iš Vokietijos išvykimas atidėtas: laukiama nespėjančių lietuvių | Diena.lt

TRAUKINIO IŠ VOKIETIJOS IŠVYKIMAS ATIDĖTAS: LAUKIAMA NESPĖJANČIŲ LIETUVIŲ

Lietuvos piliečiams užsakyto specialaus traukinio iš Frankfurto prie Oderio išvykimas į Lietuvą per Lenkiją atidėtas, laukiant nespėjančių atvykti į geležinkelio stotį lietuvių, pranešė „Lietuvos geležinkeliai“.

„Dirbame su Lenkijos geležinkeliais, kad dar atidėtų traukinio išvykimą, kad kuo daugiau keleivių suspėtų į traukinį. Matome, kiek yra žmonių, vieną kartą atidėjimas jau įvyko, jei matysime, kad nesusirenka žmonės, prašysime dar atidėti“, – BNS sakė „Lietuvos geležinkelių“ atstovas spaudai Mantas Dubauskas.

Anot jo, problemų kyla Frankfurte prie Oderio, nes kelias iki stoties yra blokuojamas.

Matome, kiek yra žmonių, vieną kartą atidėjimas jau įvyko, jei matysime, kad nesusirenka žmonės, prašysime dar atidėti.

Užsienio reikalų ministerija anksčiau skelbė, kad Vokietijos-Lenkijos pasienyje įstrigę Lietuvos piliečiai iki antradienio 7.30 val. Vokietijos laiku privalo atvykti į Frankfurto prie Oderio centrinę geležinkelio stotį ir ten išlipę laukti traukinio, tuo metu vairuotojai su automobiliais turi vykti į Sassnits (Zasnico) jūrų uostą iki kovo antradienio 13 valandos. Traukinyje numatyta 650 vietų keleiviams, kelte galės būti priimama 250 automobilių tik su jų vairuotojais.

Lietuvos link dėl koronaviruso grėsmės vykstantys lietuviai Vokietijoje pradėjo strigti nuo sekmadienio vidurnakčio, kai Lenkija, siekdama stabdyti koronaviruso plitimą, užvėrė savo sienas užsieniečiams. Situaciją dėl įstrigusių Lietuvos piliečių pargabenimo sprendžiama valstybės vadovų lygmeniu.

J. Narkevičius: traukinys iš Vokietijos atidėtas iki 14 val.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sako, kad specialus Lietuvos piliečiams skirtas traukinys iš Frankfurto prie Oderio į Lietuvą per Lenkiją išvyks anksčiausiai 14 valandą Vokietijos laiku (15 val. Lietuvos laiku).

Pagal suderintą tvarką, Lenkijos ir Vokietijos pasienyje įstrigę lietuviai savo artimuosius turi nuvežti iki geležinkelio stoties, o vairuotojai su automobiliais turi nuvykti iki kelto Zasnico uoste.

Kaip teigia J. Narkevičius, traukinys „link Kauno važiuos be sustojimo“.

Pasak ministro, į keltą iš Zasnico uosto išvykti kol kas registravosi tik apie 30 automobilių, kai skirtų vietų yra apie 250.

„Sprendžiame klausimą, kad galėtų gyventojai privažiuoti iš pasienio su lengvaisiais automobiliais prie traukinio ir ten įsodinti savo šeimos narius. Pavėlinome traukinio išvykimą iki 10 valandos, dabar – iki 14 valandos“, – žurnalistams Seime antradienį sakė J. Narkevičius.

Pavėlinome traukinio išvykimą iki 10 valandos, dabar – iki 14 valandos.

Anot jo, 250 vietų, numatytų kelte, visiškai pakaktų išvažiuoti visiems Lenkijos–Vokietijos pasienyje likusiems automobiliams. Keltas planuoja išplaukti 18 valandą vietos laiku (19 val. Lietuvos laiku), tačiau jei reikės, kelto išvykimo laikas galės būti vėlinamas.

„Tačiau dabartiniu metu užsiregistravo tik 30 automobilių. Tai klausimas, kodėl mūsų piliečiai nenori pasinaudoti ar negali pasinaudoti suteikta sudėtingai sumodeliuota galimybe. Ties tuo dirbame“, – pabrėžė J. Narkevičius.

Ministras taip pat įspėjo, kad į keltą negalės būti įleidžiami mikroautobusai.

Kaip teigia J. Narkevičius, už kelionę traukiniu ar keltu žmonėms mokėti nereikės.

„Žmonėms, kurie pasinaudos traukiniu ir keltu, mokėti nereikės, viskas suderinta, Lietuvos Vyriausybė dengia kaštus ir derina su Lenkijos puse irgi. Žmonėms tiesiog reikia pasinaudoti ta galimybe“, – sakė ministras.

Užsienio reikalų ministerija anksčiau skelbė, kad Vokietijos-Lenkijos pasienyje įstrigę Lietuvos piliečiai iki antradienio 7.30 val. Vokietijos laiku privalo atvykti į Frankfurto prie Oderio centrinę geležinkelio stotį ir ten išlipę laukti traukinio, tuo metu vairuotojai su automobiliais turi vykti į Sassnits (Zasnico) jūrų uostą iki kovo antradienio 13 valandos. Traukinyje numatyta 650 vietų keleiviams, kelte galės būti priimama 250 automobilių tik su jų vairuotojais.

Lietuvos link dėl koronaviruso grėsmės vykstantys lietuviai Vokietijoje pradėjo strigti nuo sekmadienio vidurnakčio, kai Lenkija, siekdama stabdyti koronaviruso plitimą, užvėrė savo sienas užsieniečiams. Situaciją dėl įstrigusių Lietuvos piliečių pagarbenimo sprendžiama valstybės vadovų lygmeniu.

Lietuviai nepasiekia traukinio ir kelto dėl užkimštų kelių

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad į tėvynę iš Vokietijos norintys grįžti lietuviai negali pasiekti jų laukiančio traukinio ir kelto dėl užkimštų kelių, o situacija nepasikeis, jei Lenkija nepadidins pralaidumo per sieną.

L. Linkevičius antradienį situaciją telekonferencijoje aptarė su kitų Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrais. Jo teigimu, pokalbyje sutarta ieškoti europinio sprendimo dėl humanitarinių koridorių grįžti norintiems žmonėms.

Trimis eilėmis stovi krovininiai automobiliai, fiziškai nėra kur apsisukti. Neįmanoma nieko padaryti, jeigu Lenkijos sienos pralaidumas nepadidės.

Pagal suderintą tvarką, Lenkijos ir Vokietijos pasienyje įstrigę lietuviai savo artimuosius turi nuvežti iki Frankfurto prie Oderio geležinkelio stoties, o vairuotojai su automobiliais turi nuvykti iki kelto Zasnico uoste.

„Lyg ir viskas paruošta techniškai, bet fiziškai negali žmonės atsidurti ten, kur mes susitarę – tiek prie traukinio, tiek prie kelto. Trimis eilėmis stovi krovininiai automobiliai, fiziškai nėra kur apsisukti. Neįmanoma nieko padaryti, jeigu Lenkijos sienos pralaidumas nepadidės“, – BNS sakė L. Linkevičius.

Jis sakė padėkojęs Vokietijos užsienio reikalų ministrui Heiko Maasui (Heikui Masui) už vokiečių policijos pastangas suvaldyti situaciją ir galimybę lietuviams naudotis keltu.

„Padėkojau už Vokietijos policijos pagalbą. Jie mėgina daryti, kas įmanoma, tvarkant Lenkijos-Vokietijos sieną, kuri atrodo beviltiškai. Vokietijos policija padeda. Keltas ateina į uostą, kuriame taip pat buvo visokių apribojimų, bet jie išsprendė mūsų prašymu“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Krizę Lenkijos ir Vokietijos pasienyje paaštrino Lenkijos sprendimas nepraleisti konvojumi lietuvių lengvųjų automobilių.

Prezidentas Gitanas Nausėda po pokalbio su Lenkijos vadovu BNS sakė, kad Lenkijos pusė tokį sprendimą grindžia rizika dėl vairuotojų nuovargio.

Lenkai lietuviams leidžia grįžti organizuotai autobusų konvojumi.

L. Linkevičius BNS teigė, kad su Vokietijos, Latvijos ir Estijos ministrais taip pat aptarė galimybę bendradarbiauti europiniu lygiu perkant medicinos prekes.

Žada pasiūlyti skrydžių įstrigusiems lietuviams

Susisiekimo ministras J. Narkevičius sako, kad į Lietuvą lėktuvais norintiems sugrįžti piliečiams skrydžių grafikas gali būti parengtas iki antradienio vakaro.

Tolimesnėse valstybėse esančius lietuvius ministras paragino stengtis pagal galimybę atvykti į Europą.

„Dėl komercinių skrydžių yra intensyviai dirbama, renkama informacija, kur kokie skrydžiai reikalingi, kalbamės su agentūromis, iki vakaro turėtų būti nustatytas grafikas ir pateikta galimybė nusipirkti bilietus“, – žurnalistams Seime antradienį sakė J. Narkevičius.

Pirmadienį Užsienio reikalų ministerija pranešė, jog maždaug 2 tūkst. Lietuvos piliečių informavo diplomatines atstovybes, kad dėl apriboto judėjimo negali grįžti į tėvynę.

Daugiausia įstrigusių lietuvių – apie 1 tūkst. – yra Ispanijoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

...

Ir kas gali paneigt kad 'konservai' jau ir Vokietijoje ruošia dinamitą tiltui prieš tą traukinį sprogdint: Dėdulė LABAI virusuotų BIJO!

T

Musu asilu tauta i kina vieloja puse valandos o norit kad is usienio gristu tegu stimpa ten jie negaila ten per galvas negales lipti

Nu tikrai

nepagalvojai kodėl mes mandri ir sėdime prie kompų ? Mes PAKLAUSĖME dar vasario 28 vyriausybės ir ministrų rekomendacijų atidėti visas keliones ir išvykas . Premjeras kvietė skubiai grįžti ir išvykusius , nes BUS SUNKU GRĮŽTI . Kodėl nepaklausėte , o dabar reikalaujate kažkokių išskirtinių sąlygų ir dar piktinatės ? Kur jūsų atsakomybė ?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS